zaniedbane psy, Parchowo

(fot. KPP Bytów)

Zaniedbane psy w Parchowie! 49-letni właściciel odpowie za znęcanie się nad zwierzętami

Psy trzymane w fatalnych warunkach w Parchowie! Bytowscy mundurowi wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz fundacją Animals odebrali zwierzęta właścicielowi i przekazali je do schroniska. Teraz 49-latek odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami.
Anna
Merchel
30.08.2022 / 17:58

Dzielnicowi z Bytowa otrzymali informacje o psach, które w fatalnych warunkach były przetrzymywane na jednej z posesji w Parchowie. Mundurowi natychmiast przyjęli zgłoszenie i udali się pod wskazany adres wraz z pracownikami GOPS-u w Parchowie.

Po przyjeździe służb na miejsce drzwi mieszkania otworzył 49-letni mężczyzna, który pod opieką miał trzy psy. Gdy funkcjonariusze weszli na posesję, im oczom ukazały się fatalne warunki, w których przebywali psy oraz ich właściciel.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kobieta znęcała się nad zwierzętami. Akt oskarżenia w sądzie

Wewnątrz miał panować odór, na podłogach zalegały odchody, a wśród nich znajdowały się psy, które, prawdopodobnie, zaniedbywane były od dłuższego czasu i załatwiały swoje potrzeby fizjologiczne w mieszkaniu. Okazało się również, że zwierzęta nie są zaszczepione.

Znęcał się nad zwierzętami w Parchowie! Trafi przed sąd

Jeszcze tego samego dnia uzyskano decyzję wójta o czasowym odebraniu czworonogów właścicielowi. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę fundacji Animals – schroniska w Kościerzynie, gdzie zostaną im udzielone odpowiednia pomoc i opieka.

– Podczas interwencji policjanci wykonali m.in. dokumentację fotograficzną obrazującą warunki bytowe psów. Już wkrótce właściciel usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami, za który, zgodnie z prawem, może mu grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności – tłumaczy oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie st. sierż. Dawid Łaszcz.

PRZECZYTAJ TEŻ: 22-latek znęcał się nad kotem. Teraz najbliższe tygodnie spędzi w areszcie

Policja apeluje do posiadaczy zwierząt o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę, a także przypomina, by nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast poinformować odpowiednie służby.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze