Strażacy uratowali kotkę. Po pożarze podali jej tlen

Ta historia ściska gardło i przywodzi na myśl nagrania, które czasami ze wzruszeniem oglądamy na Instagramie czy TikToku. Teraz jedna z nich wydarzyła się na Pomorzu. Strażacy z Wierzchucina (powiat pucki), pojechali do pożaru kuchni w budynku jednorodzinnym, a przy okazji uratowali kotkę, która podtruła się tlenkiem węgla.
Redakcja
Zawsze Pomorze
23.02.2023 / 10:53

We wtorek tuż po godz. 9, strażacy z OSP Wierzchucino otrzymali zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w kuchni domu w Słuchowie. Druhowie pojechali więc na miejsce. Zabezpieczyli teren, a następnie w specjalistycznym sprzęcie ochrony dróg oddechowych, weszeli do budynku, by zlokalizować ogień. 

Po ugaszeniu palącego się wyposażenia kuchni przystąpiono do wentylacji budynku oraz sprawdzenia pozostałych pomieszczeń kamerą termowizyjną. Następnie usunięto nadpalone elementy na zewnątrz budynku.

I mogłoby się wydawać, że na tym cała historia się kończy, ale jej finał jest zupełnie inny. Podczas akcji gaśniczej w budynku, druhowie znalezli małą kotkę, która podtruła się gazami pożarowymi. Niewiele myśląc, strażacy przystąpili do pomocy, podająj jej tlen. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze