straż pożarna

Pijani strażacy w OSP Łąg. Kierowca zawieszony, dowódca wozu wyrzucony

Porządki w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgu. Decyzją zarządu OSP kierowca wozu bojowego został zawieszony, a dowódca wozu bojowego skreślony z listy członków jednostki. To efekt akcji z jakiej strażacy z Łęga wracali pod wpływem alkoholu, w następstwie czego spowodowali kolizję.
Krystyna
Paszkowska
27.11.2023 / 12:05

Strażacy z OSP Łęgu pijani wracali z akcji 

Zarząd OSP w Łęgu opublikował oświadczenie w sprawie strażaków, którzy uczestniczyli w feralnym zdarzeniu.

"Zarząd OSP Łag, na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu po zapoznaniu się ze sprawą, zgodnie ze statutem OSP wykluczył jednego z druhów z członkowstwa w tutejszej jednostce m.in. Niegodne zachowanie. Co do drugiego druha - kierowcy po wyjaśnieniach, iż w trakcie akcji był trzeźwy, zarząd zadecydował, iż do czasu wyjaśnienia przez kompetentne organy tej kwestii, postanowiono o zawieszeniu jego członkostwa w naszej jednostce. Ponadto stwierdzamy, iż w niesieniu pomocy chorej przy użyciu defibrylatora brało udział dwóch innych druhów - strażaków ochotników - przeszkolonych w tym zakresie. Niestety jedna „czarna owca” może zepsuć wizerunek pozostałych druhów ochotników, bezgranicznie oddanych służbie niesieniu bezinteresownej pomocy społeczeństwu o każdej porze dnia i nocy. Dlatego prosimy o zrozumienie i obiektywną ocenę ażeby postawa jednego niezdyscyplinowanego i na wskroś nieodpowiedzialnego druha nie wpłynęła na wizerunek pozostałych strażaków ochotników, którzy w naszej jednostce działali i działają od 1905 roku."

Pod oświadczeniem podpisał się Edward Mania, prezes OSP w Łęgu.

Do zdarzenia doszło 24 listopada w piątkową noc, około godz. 23. A dotyczyło ono strażaków ochotników z miejscowości Łąg w gminie Czersk. Dyżurni policjanci zostali poinformowani, że samochód druhów Ochotniczej Straży Pożarnej, który wrócił właśnie z akcji ratowniczej, miał brać udział w kolizji, a strażacy mogą być pod wpływem alkoholu. Dodatkowo jeden z nich miał się awanturować. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, przebadali obecnych tam strażaków, dowódcę akcji oraz kierującego. Okazało się, że obaj są pod wpływem alkoholu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pijani strażacy w gminie Czersk. Mieli kolizję, wcześniej reanimowali kobietę

Na reakcję zarządu OSP nie trzeba było długo czekać. Już 26 listopada zapadły konkretne decyzje. Kierowca wozu bojowego został zawieszony do wyjaśnienia sytuacji. Kierowca tego wozu został skreślony z listy członków OSP w Łęgu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze