Mężczyzna wsiadł pijany za kierownicę wózka widłowego, teraz może trafić na 2 lata do więzienia (Fot. KPP Malbork)

Pijany za kierownicą wózka widłowego uszkodził samochód, po czym uciekł

Niecodzienne zdarzenie drogowe miało miejsce na malborskiej ulicy. Uszkodzony został zaparkowany tam samochód osobowy - przybyli na miejsce policjanci usłyszeli od świadka kolizji, że w auto uderzył... wózek widłowy. Sprawca oddalił się i wjechał na jedną z pobliskich posesji. Został szybko odnaleziony, a badanie trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Piotr
Piesik
26.05.2023 / 11:30

Wszystko działo się w południe na ul. Chodkiewicza w Malborku. Policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej, w której ucierpiał zaparkowany samochód volkswagen. Sprawcy na miejscu nie było, na funkcjonariuszy czekał za to świadek całej sytuacji. 

- Świadek wyjaśnił, że w zaparkowany pojazd uderzył wózek widłowy. Następnie kierujący tym wózkiem odjechał z miejsca zdarzenia. Świadek wskazał policjantom posesję, na którą wjechał uciekinier. Funkcjonariusze we wskazanym miejscu znaleźli wózek widłowy z uszkodzeniami i ustalili jego kierowcę. Sprawcą okazał się 52-letni mieszkaniec Malborka - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. 

Badanie trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie informacyjnym wyszło na jaw, że 52- latek nie ma prawa jazdy, które w przeszłości stracił za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Przed sądem odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze