radiowóz

Policjanci z Pomorza z nowymi radiowozami. Są inaczej oznakowane

Osiem nowych radiowozów policyjnych pojawi się wkrótce na drogach województwa pomorskiego. Wydawać by się mogło, że to wydarzenie jakich wiele, systematycznie bowiem samochody policyjne są wymieniane, także z udziałem samorządów lokalnych. Nowe pojazdy kia sportage będą jednak nosić oznakowanie według nowego wzoru, który ma przynieść lepszą widoczność i dostrzeganie tych aut przez innych uczestników ruchu drogowego.
Piotr
Piesik
24.11.2022 / 14:03

Systematyczna wymiana policyjnych radiowozów następuje właściwie bez przerwy, te pojazdy są bardzo intensywnie użytkowane i znacznie szybciej zużywają się niż auta cywilne. Osiem nowych samochodów kia sportage zostało zakupionych przy udziale finansowym samorządów lokalnych.

Do komend powiatowych w Chojnicach, Kartuzach i Pucku trafią radiowozy sfinansowane w całości przez miejscowe samorządy. Policjanci z Gdańska, Słupska, Bytowa, Pucka i Wejherowa otrzymają pojazdy zakupione dzięki wsparciu samorządów kwotą 65 tysięcy złotych do każdego auta. Cena nowej kia sportage z oznakowaniem to prawie 166,5 tys. zł. 

Nowe radiowozy są oczywiście sporym wsparciem dla funkcjonariuszy - kolejne generacje pojazdów są coraz lepiej i nowocześniej wyposażone, poza tym takie auta zapewniają większą niezawodność. Do tego dochodzi nowe oznakowanie, zgodne z wzorem oznakowania pojazdów policyjnych zaprezentowanego po raz pierwszy na tegorocznych targach Europol w Kielcach. 

Najnowsze wozy kia posiadają silniki benzynowe o pojemności 1598 ccm i mocy 110 kW, wyposażone w manualne skrzynie biegów, czujniki i kamery cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzoną zawartością oraz dedykowany policji system łączności.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze