Policjanci zlikwidowali wytwórnię narkotyków. Cztery osoby zatrzymane

Wytwórnię syntetycznego narkotyku - metaklefedronu zlikwidowali policjanci na terenie powiatu starogardzkiego. W trakcie akcji zatrzymano cztery osoby, zabezpieczono też 16 kilogramów substancji chemicznych, na bazie których można byłoby przygotować 100 tysięcy porcji narkotyku. Ich czarnorynkowa wartość to około 800 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Piotr
Piesik
21.09.2022 / 13:39

Policjanci z Komendy Miejskiej w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami ze Starogardu Gdańskiego w trakcie działań operacyjnych ustalili, że środki odurzające mogą być wytwarzane w jednej z miejscowości na terenie powiatu starogardzkiego. W ostatnią sobotę przeprowadzono akcję wejścia na teren posesji, gdzie miało się znajdować nielegalne laboratorium i linia produkcyjna narkotyków.

Wewnątrz domu mieszkalnego ujawniono całą linię technologiczną do produkcji metaklefedronu. Zabezpieczono wiele urządzeń, od beczek i grzałek do wentylatorów i zaworów, także środki chemiczne (metaklefedron to syntetyczny stymulant). Po wstępnym zbadaniu biegły określił, że z tych substancji możliwe byłoby wyprodukowanie 16 kilogramów narkotyku. Z kolei taka ilość wystarczyłaby na 100 tysięcy porcji. Na czarnym rynku ich wartość sięgałaby 800 tysięcy złotych.

To nie wszystko, na terenie posesji ujawniono jeszcze półprodukty, które mogły posłużyć do dalszej produkcji środków odurzających. Na miejscu zatrzymano też czterech mężczyzn w wieku od 23 do 27 lat, mieszkańców województw pomorskiego i kujawsko - pomorskiego. 

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze