Kierowca volkswagena golfa uciekał przed policją - znajdował się pod wpływem narkotyków, miał je też w samochodzie 

Policyjny pościg po drogach Powiśla. Kierowca pod wpływem narkotyków

Policyjny pościg za uciekającym samochodem odbył się w poniedziałkowy wieczór na drogach powiatu kwidzyńskiego. Kierowca volkswagena golfa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W pewnej chwili wjechał w drogę gruntową, zatrzymał auto i próbował uciekać dalej pieszo. Został zatrzymany. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów, znajdował się pod wpływem narkotyków i na dodatek miał jeszcze środki odurzające w samochodzie.
Piotr
Piesik
27.09.2022 / 09:14

Policyjny pościg rozpoczął się około godziny 18.30, kiedy policjanci patrolujący ulice Kwidzyna, na ul. Polnej postanowili zatrzymać do kontroli samochód volkswagen golf. Kierujący autem mężczyzna zignorował sygnały do zatrzymania pojazdu i zaczął uciekać. Pokonał kilkanaście kilometrów w kierunku Dankowa, potem wjechał w drogę gruntową i uszkodził samochód. To zmusiło uciekającego do zatrzymania golfa, próbował dalszej ucieczki pieszo. Po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów.

Kierowcą golfa okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Gardeja. Przyczyna ucieczki szybko wyszła na jaw po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnej bazie informacyjnej. Okazało się, że zatrzymany posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Wewnątrz jego auta znaleziono woreczek z białym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że to amfetamina. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może się znajdować pod wpływem środków odurzających. Wstępny test wskazał, że istotnie kierujący jest pod wpływem amfetaminy. Pobrano od niego krew do szczegółowych badań.

Uciekający golfem wjechał w pewnej chwili w drogę gruntową, tam uszkodził samochód i próbował dalszej ucieczki pieszo

Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu, kierowca będzie musiał ponieść konsekwencje swojego postępowania. Dziś ma usłyszeć zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków pomimo obowiązującego zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, spowodowanie kolizji oraz posiadanie narkotyków.

Policjanci przypominają, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Kodeks karny przewiduje taką samą karę za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub narkotyków pomimo obowiązującego zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze