Port Północny, Baltic Hub Gdańsk

Port Północny w Gdańsku z nowym układem drogowym. Znamy wykonawcę

Konsorcjum film, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura, zaprojektuje i wybuduje układ drogowy do Portu Północnego w Gdańsku. Koszt realizacji inwestycji wyniesie niecałe 70 mln zł. Ma być gotowa za około 3,5 roku od daty podpisania umowy.
Patrycja
Lniska
30.08.2023 / 14:54

Port Północny w Gdańsku z nowymi drogami

Do realizacji zadania w Porcie Północnym w Gdańsku w formule „zaprojektuj i wybuduj” zgłosiło się siedem firm. Spośród nich wybrano konsorcjum, którego liderem jest spółka Polimex Infrastruktura. Za wykonanie zadania zaoferował ono niecałe 70 mln zł, podczas gdy na realizacje tej inwestycji zabezpieczono ponad 102 mln.

Zadanie zakłada rozbudowę istniejącego i budowę nowego układu drogowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym z odwodnieniem) na terenie będącym zapleczem logistycznym i inwestycyjnym Portu Północnego w Gdańsku. Głównym celem inwestycji jest zwiększenie dostępności terenów inwestycyjnych poprzez udrożnienie ruchu kołowego. To działanie niezbędne w aspekcie intensywnego rozwoju bazy logistycznej i przemysłowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Z Polskiego Ładu chcą zainwestować w Port Północny

– Niebawem rozpocznie się kolejna duża inwestycja w Gdańsku, tym razem w okolicach Portu Północnego. Obserwujemy tam dynamiczny rozwój bazy logistycznej i przemysłowej. Ten projekt znacznie usprawni korzystanie z tych baz, a co za tym idzie, zwiększy konkurencyjność Gdańska na tym polu – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Gdzie powstaną nowe drogi w Porcie Północnym?

Realizacja zadania obejmuje:

  • budowę jezdni w zakresie ul. Andruszkiewicza,
  • budowę ronda u zbiegu ul. Andruszkiewicza i planowanej w przyszłości ul. Nowej Portowej.
nowe drogi, Port Półncny, Gdańsk
(Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska)
PRZECZYTAJ TEŻ: Rekordowy Port Gdańsk. Jest drugi na Bałtyku

Przetarg obejmował także zaprojektowanie części zakresu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż ul. Andruszkiewicza, a także łącznicy ul. Andruszkiewicza z Trasą Sucharskiego w formie wiaduktu wraz z budową drogi łączącej Trasę Sucharskiego z ul. Sucharskiego – tzw. „węzła dzielnicowego”.

Nowy układ drogowy w Porcie Północnym ma być gotowy za około 3,5 roku od daty podpisania umowy. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze