zniszczone nagrobki na cmentarzu w Prabutach

Zniszczone nagrobki na cmentarzu w Prabutach! Policjanci prowadzą intensywne czynności

Policjanci prowadzą intensywne czynności po zdewastowaniu blisko trzydziestu nagrobków na cmentarzu komunalnym w Prabutach. Obecnie analizowane są zapisy monitoringu miejskiego oraz kamer zainstalowanych na pobliskich posesjach.
Piotr
Piesik
2.01.2023 / 14:56

Przypomnijmy, do dewastacji 27 nagrobków na cmentarzu komunalnym w Prabutach doszło w sylwestrową noc. Policjanci natychmiast po zgłoszeniu tego przestępstwa przystąpili do działania. Już w Nowy Rok na miejscu pracowali technicy zabezpieczający wszelkie ślady, gromadzący dokumentację śledczą.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Wandale zniszczyli nagrobki na cmentarzu w Prabutach

– Czynności śledcze nadal trwają – powiedziała nam asp. Anna Filar, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. – Zakończone zostały działania na samej nekropolii. Na terenie cmentarza nie ma monitoringu, natomiast zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu miejskiego w okolicach tego miejsca, ponadto zapisy kamer znajdujących się na pobliskich posesjach. W tej chwili nie można jeszcze mówić o osobach podejrzanych czy przyczynach dokonania takiej dewastacji płyt nagrobnych.

To pierwsze takie zdarzenie w Prabutach. Sprawcy lub sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi jeszcze koszt naprawy uszkodzonych nagrobków. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze