77-latek błąkał się na mrozie. Pomogli mu policjanci

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego uratowali życie mężczyzny, który podczas dużego mrozu nie miał schronienia na noc. Stróże prawa namówili 77-latka do skorzystania z noclegowni, gdzie przewieźli przemarzniętego człowieka.
Redakcja
Zawsze Pomorze
16.12.2022 / 13:03

W nocy z 14 na 15 grudnia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim patrolujący jedną z miejscowości gminy Pruszcz Gdański, zauważyli mężczyznę, który szedł z widocznym trudem i wyglądał na zagubionego. W trakcie rozmowy, okazało się, że 77-latek nie ma żadnego schronienia na noc i właściwie jest bezdomny. Tej nocy temperatura na zewnątrz spadła znacznie poniżej zera. 

- 77-latek był wyraźnie wyziębiony i z trudem wypowiadał słowa. Funkcjonariusze po stwierdzeniu, że nie ma on bezpiecznego schronienia na noc, od razu zaproponowali mu skorzystanie z jednej z noclegowni. W pierwszej chwili mężczyzna nie chciał przyjąć pomocy, ale upór i umiejętności przekonywania policjantów w końcu skłoniły go do przyjęcia wsparcia - informuje mł. asp. Karol Kościuk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. 

Mundurowi przewieźli zziębniętego 77-latka do noclegowni, gdzie mógł w cieple spędzić noc.

Policjanci przypominają: nie bądźmy obojętni, bo każdy z nas może pomóc osobom narażonym na wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie bądźmy obojętni i zgłośmy osobę, która może potrzebować pomocy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze