RC Arka Gdynia

Rugbiści Arki do rundy wiosennej przystąpią już z nowym trenerem

Łukasz Szostek trenerem rugbistów Arki Gdynia

Były zawodnik Ogniwa Sopot, Arki Gdynia i reprezentacji Polski Łukasz Szostek objął stanowisko pierwszego trenera Rugby Club Arka Gdynia.
Adam
Mauks
5.12.2022 / 21:27

Jeszcze przed zakończeniem rundy jesiennej, swoje odejście z pierwszej drużyny Rugby Club Arka Gdynia zadeklarowali Dariusz Komisarczuk i Paweł Dąbrowski.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Dariusz Komisarczuk i Paweł Dąbrowski odchodzą z Arki Gdynia

„Buldogi” skończyły tę rundę meczem rozegranym 19 listopada ze Skrą Warszawa w Gdyni, i to był ostatni mecz Komisarczuka i Dąbrowskiego w roli trenerów.

Łukasz Szostek trenerem rugbistów Arki Gdynia

Drużynie RC Arka Gdynia w poniedziałek, 5 grudnia przedstawiono nowego trenera, którym został Łukasz Szostek. To nie jest nowa postać w Arce, wręcz przeciwnie, przez wiele lat grał (od 2005 roku) w tym klubie jako łącznik młyna, a wcześniej także w Ogniwie Sopot, którego jest wychowankiem. Niespełna 40-letni Szostek to także 41-krotny reprezentant Polski i trener młodzieży w gdyńskim klubie. Jest synem byłego rugbisty i sędziego Grzegorza Szostka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ostatni mecz trenerów Arki. Zima wygrywa z rugby

Arka Gdynia po rundzie jesiennej jest na 8. pozycji w tabeli ekstraligi. To nie jest szczyt marzeń kibiców, działaczy i samych zawodników. Po raz ostatni klub był mistrzem Polski w 2015 roku. To był czwarty mistrzowski tytuł „Buldogów”. Arka jest też jedynym polskim klubem, który w swojej historii ma Klubowy Puchar Europy. Gdynianie zdobyli go w chorwackim Splicie, już z Łukaszem Szostkiem w składzie.    

Na wiosnę drużynę będzie czekać walka o wyjście z dołów tabeli, które w Gdyni nie są już mile widziane.  

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze