Rodzina repatriantów z Kazachstanu, która w grudniu 2021 roku przyjechała do Ostrowitego, usamodzielniła się i zwolniła mieszkanie. Teraz mają przyjechać ich bliscy

Rodzina repatriantów z Kazachstanu zamieszkała w gminie Chojnice

W Ostrowitem, w gminie Chojnice, zamieszkała rodzina repatriantów z Kazachstanu. Święta spędzili już w swoim nowym mieszkaniu.
Olek
Knitter
28.12.2021 / 11:58

Do Polski trzyosobowa rodzina dotarła kilkanaście dni temu. Jednak kolejne dni cała trójka - młode małżeństwo wraz z mamą – musiała spędzić „w zamknięciu”, gdyż nałożono na wszystkich kwarantannę.

- Mimo zmęczenia podróżą, która trwała 20 godzin, byli wzruszeni i szczęśliwi, gdy zobaczyli swoje nowe mieszkanie w Ostrowitem – mówi Marcin Siudziński z Urzędu Gminy w Chojnicach. - Przygotowaliśmy taki specjalny świąteczny wystrój, gdyż wiemy, że są katolikami.

Do Polski rodzina przywiozła tylko trzy walizki. Wszystko zostawili w Kazachstanie. Rodzina zajęła mieszkanie, które do tej pory zajmowała inna rodzina repatriantów, która teraz wynajęła sobie nowe lokum w Chojnicach.

Marcin Siudziński przyznaje, że podobnych wniosków i próśb wpływa do urzędu bardzo dużo. - Chętnych rodzin jest bardzo wiele, przynajmniej z dwa razy w tygodniu otrzymujemy takie zgłoszenia i rodziny mają już nawet gotowe dokumenty – mówi urzędnik.

Teraz trwa dopinanie różnych formalności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze