Ruszył konkurs na dyrektora zoo w Gdańsku. Kto zastąpi Michała Targowskiego?

Urząd miasta ogłosił konkurs na nowego dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Od kandydatów wymaga m.in. 3-letniego doświadczenia w kierowaniu zespołem, dobrej znajomości j. angielskiego oraz nieposzlakowanej opinii. Nowy dyrektor będzie mógł liczyć na 10 - 14 tys. zł, w zależności od posiadanego doświadczenia i kompetencji.
Karol
Uliczny
4.04.2023 / 11:56

Ruszyła procedura poszukiwania kandydatów na stanowisko dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Ogłoszenie o naborze jest następstwem decyzji Michała Targowskiego, który podczas spotkania z pracownikami, na początku marca br., obwieścił chęć odejścia na emeryturę. Dla ogrodu to koniec pewnej epoki. Obecny dyrektor związany jest z zoo od 44 lat, z czego ponad trzy dekady w charakterze szefa miejskiej jednostki. Formalnie, Michał Targowski pozostanie pracownikiem ogrodu do 27 czerwca. Wcześniej, bo na przełomie kwietnia i maja, urząd miasta planuje podpisanie umowy z jego następcą.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dyrektor zoo Michał Targowski odchodzi na emeryturę

Z opublikowanego ogłoszenia w Biuletynie Informacji Publicznej, wynika, że urząd wymaga od kandydatów wykształcenia wyższego, 5-letniego stażu pracy, 3-letniego doświadczenia w kierowaniu zespołem oraz dobrej znajomości j. angielskiego. Wśród wymagań dodatkowych wymieniono m.in. wykształcenie o profilu przyrodniczym lub menedżerskim, znajomość regulacji prawnych z zakresu funkcjonowania zoo oraz ochrony przyrody, mile widziana jest też znajomość programów hodowli i reintrodukcji najrzadszych gatunków.

Nowy dyrektor będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w wysokości 10 - 14 tys. zł brutto, w zależności od doświadczenia i kompetencji oraz na dodatkowe świadczenie roczne w postaci „trzynastki”. Do jego obowiązków należeć będzie m.in.:

  • zarządzanie Gdańskim Ogrodem Zoologicznym i nadzór nad działalnością Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku,
  • planowanie, wyznaczanie i realizacja bieżących oraz długofalowych zadań ogrodu;
  • pozyskiwanie środków zewnętrznych,
  • nadzór nad dobrostanem zwierząt,
  • ciągłe wzbogacanie kolekcji, w oparciu o współpracę międzynarodową i krajową, w ramach stowarzyszeń i zgodnie z obowiązującym prawem,
  • współpraca z Europejską i Światową Organizacją Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Urząd Miejski w Gdańsku czeka na zgłoszenia do 14 kwietnia. Kandydaci spełniający wymagania, zostaną zakwalifikowani do kolejnego etapu oraz otrzymają zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze