Ruszyła Gdynia Rhythmic Stars. W zawodach światowa śmietanka zawodniczek

Piątkowa ceremonia otwarcia oficjalnie zapoczątkowała piątą edycję niezwykłego wydarzenia, jakim jest Gdynia Rhythmic Stars, a wszystko to w Polsat Plus Arena. Medalistki mistrzostw świata, uczestniczki igrzysk olimpijskich oraz reprezentacja Polski w najsilniejszym składzie można będzie podziwiać aż do niedzieli. Równolegle organizowane są zawody Baltic Junior Cup dla dzieci od 8 do 15 roku życia. Wstęp darmowy.
Krystyna
Paszkowska
5.05.2023 / 20:01

Z roku na rok podczas zawodów jest coraz wyższy poziom sportowy i organizacyjny. Nad imprezą patronat honorowy obął Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Tym razem na starcie zamelduje się ponad 300 zawodniczek z 22 krajów.

- To jedna z największych imprez sportowych w naszym mieście, a na szczególną uwagę zasługuje fantastyczny poziom sportowy uczestniczek – mówił Wojciech Szczurek. - Chcemy w ten sposób zachęcić młodych mieszkańców do rozpoczęcia swojej przygody z tym pięknym sportem.

Najjaśniej błyszczącą gwiazdę imprezy jest z pewnością Sofia Raffaelli, aktualna mistrzyni świata w wieloboju oraz układach z obręczą, piłką i wstążką. Włoszka w zeszłym roku świetnie radziła sobie również w zawodach Pucharu Świata. Będzie to dla niej czwarty start w Gdyni w karierze.

Niezwykle interesująco zapowiada się rywalizacja Włoszki z Stilianą Nokolovą. To srebrna i brązowa medalista mistrzostw świata. Bułgarka podczas imprezy organizowanej w Sofii dwukrotnie musiała uznać wyższość reprezentantki Sofii Rafaelli. Wśród liderek jest też kolejna zawodniczka z Półwyspu Apenińskiego - Milena Baldassarii (podczas ostatnich igrzysk olimpijskich była szósta).


Pod wrażeniem zorganizowanego wydarzenia był Leszek Blanik, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

- To wydarzenie zorganizowane z ogromnym rozmachem – podkreślił Leszek Blanik. - Nawet niektóre odsłony Pucharu Świata - który mam chęć w przyszłości tu zorganizować - nie mają takiej obsady jak Gdynia Rhythmic Stars.

Leszek Blanik przyznał, że jest ciekawy jak spiszą się reprezentantki Polski na tle zawodników z innych krajów.

- To główny sprawdzian przez mistrzostwami świata i Europy, a także dobre przetarcie przed kwalifikacjami olimpijskimi – zaznaczył prezes PZG.

Reprezentacja Polski w Gdyni zaprezentuje się w składzie: Małgorzata Roszatycka, Milena Górska, Madoka Przybylska, Julia Wojciechowska i Magdalena Szewczuk. Warto przypomnieć, że Polki w tym składzie triumfowały w finale układu z trzema wstążkami oraz dwiema piłkami podczas Pucharu Świata w Sofii. To pierwszy złoty medal dla Polski w historii zawodów.

Inga Buczyńska, trenerka ekipy biało-czerwonych podkreśliła, że reprezentacja Polski przyjechała w najsilniejszym składzie zarówno w kategorii seniorskiej jak i juniorskiej.

- Liczymy na udane występy i duże emocje - dodaje trenerka.

Wstęp jest darmowy. Szczegółowy program imprezy znajduje się na oficjalnej stronie wydarzenia.

Zwieńczeniem trzydniowej rywalizacji będzie Pokaz Mistrzyń zaplanowany na niedzielę na godzinę 19. Dla odwiedzających nie zabraknie dodatkowych atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Mowa tu o konkursach z nagrodami, animacjach, strefie zabaw oraz kilku innych niespodziankach.

Gdynia Rhythmic Stars jest organizowane przez Polski Związek Gimnastyczny i Fundację Corda we współpracy z pomorskimi klubami: SGA Gdynia, UKS Jantar Gdynia oraz Fundacją Boomerang. Pieczę nad imprezą sprawuje Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze