Pociąg Słoneczny

(fot. Koleje Mazowieckie) 

Ruszyły „Słoneczne” pociągi. Zainteresowanie jest ogromne!

Pociągi "Słoneczny" relacji Warszawa - Ustka oraz "Słoneczny bis" z Warszawy do Gdyni rozpoczęły kursowanie od ostatniej soboty. Zainteresowanie podróżnych jest bardzo duże, jak informują Koleje Mazowieckie - przewoźnik prowadzący oba pociągi - pierwszego dnia obłożenie sięgało 90 procent. Połączenia te są bardzo atrakcyjne zarówno pod względem cen biletów jak też czasu przejazdu ze stolicy nad morze.
Piotr
Piesik
28.06.2022 / 10:58

To już 16. edycja popularnego pociągu „Słoneczny”, który po raz pierwszy wyruszył z Warszawy do Ustki w sobotę. Razem z nim pojechał pociąg „Słoneczny – BIS”, kursujący do Gdyni w weekendy i dni świąteczne. Tydzień wcześniej ruszyła przedsprzedaż biletów.

Jak już wcześniej informowała spółka Koleje Mazowieckie, realizująca przewozy obu pociągami, będą one zestawiane z nowoczesnych, piętrowych wagonów, przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażone są również w przewijaki, aby zapewnić odpowiednie warunki podróży dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnego przewiezienia roweru oraz bezpłatne przejazdy dla zwierząt.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: PKP PLK remontuje na Kaszubach. Będzie bezpieczniej

- Bilet normalny z Warszawy do Ustki kosztuje 75 złotych, do Trójmiasta natomiast 60 złotych. Mamy też specjalną ofertę dla osób, które chcą odbyć podróż ze Słupska do Ustki. Bilet normalny na tę trasę kosztuje zaledwie 6,48 zł. Wiemy również, że nasza oferta wakacyjna cieszy się szczególnym zainteresowaniem osób młodych, zwłaszcza studentów, którzy w tym roku pojadą z Warszawy do Trójmiasta za niecałe 30 zł, do Ustki natomiast za ok. 37 zł. Ponadto, dużym plusem naszej wakacyjnej oferty jest czas przejazdu. Podróż z Warszawy do Trójmiasta to niecałe 3 godziny, natomiast do Ustki to niemal 5,5 godziny – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Donata Nowakowska, rzecznik spółki powiedziała nam, że na bazie doświadczeń poprzednich lat przewoźnik spodziewa się rosnącego zainteresowania obu pociągami w trakcie wakacji. W pierwszych składach bardzo wielu pasażerów korzystało z możliwości przewiezienia rowerów. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze