Krzysztof Brejza

Senator Krzysztof Brejza zrezygnował z immunitetu. „Będę walczyć o prawdę!”

Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej w czwartek, 7 września zrezygnował z immunitetu parlamentarnego. Stosowny dokument złożył na ręce marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Jak oświadczył, robi to, by walczyć o prawdę oraz przeciwstawić się pomówieniom leżącym u podstaw wniosku prokuratora generalnego o uchylenie mu immunitetu.
Piotr
Piesik
7.09.2023 / 13:02

Senator Krzysztof Brejza zrezygnował z immunitetu

Konferencja prasowa z udziałem Borysa Budki, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, senatora Krzysztofa Brejzy oraz adwokat Doroty Brejzy odbyła się w czwartek, 7 września w sejmowych kuluarach.

– Wczoraj media obiegła informacja o złożonym przez prokuratora generalnego wniosku o uchylenie immunitetu senatorowi Krzysztofowi Brejzie, i dzisiaj każdy, kto ma odrobinę przyzwoitości, powinien stanąć obok Krzysztofa Brejzy i dać wyraz wsparcia dla człowieka, który od wielu lat jest nękany przez pisowskie służby, które są wykorzystywane do celów politycznych – stwierdził Borys Budka. – Komisja senacka wykazała ponad wszelką wątpliwość, że polskie służby od samego początku politycznie, nielegalnie inwigilowały Krzysztofa Brejzę i jego rodzinę. Krzysztof Brejza wykazał, w jaki sposób pisowska machina próbuje zniszczyć każdego, kto stanie przeciwko niej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Krzysztof Brejza straci immunitet? Jest wniosek prokuratury

Senator Krzysztof Brejza oświadczył, że jest osobą uczciwą, działającą zawsze zgodnie z prawem i walczącą o prawdę.

Krzysztof Brejza

Niczego się nie boję, a na pewno nie boję się Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Dlatego złożyłem oświadczenie na ręce marszałka Tomasza Grodzkiego o rezygnacji z immunitetu senatorskiego. Wniosek skierowany wczoraj, godzinę po przyjęciu raportu przez komisję do spraw Pegasusa, opiera się na kłamstwach. Chcę się zmierzyć z tymi kłamstwami. Rezygnuję z immunitetu dla prawdy. Jestem osobą, która będzie o tę prawdę walczyć. Wniosek opiera się na pomówieniach.

Krzysztof Brejza mówił, że sprawa dotyczy rachunków sprzed ośmiu lat w urzędach miast Inowrocławia i Kruszwicy, wystawionych na pluszowe wiewiórki i kalendarze.

– Do tego użyto cyberbroni za dwadzieścia milionów, by przeczesać życie moje i mojej rodziny – ocenił Brejza.

PRZECZYTAJ TEŻ: Afera Pegasusa. Senacka komisja śledcza: Szpiegowanie Pegasusem jest w Polsce nielegalne

Mówił o działaniach prokuratury na wielu szczeblach. O agentach, którzy mieli uciec ze służby. 

– Dla przykrycia wniosków komisji w sprawie Pegasusa, prokurator Ziobro robi brudną wrzutkę, w oparciu o czyste kłamstwa. Jestem osobą uczciwą, niczego się nie boję, stąd rezygnacja z immunitetu – powtórzył senator Brejza.

Bardzo krytycznie na temat wniosku o uchylenie immunitetu Krzysztofa Brejzy, złożonego przez prokuratora generalnego, wypowiedziała się adwokat Dorota Brejza. Oceniła, że prokurator generalny próbował wprowadzić w błąd marszałka Senatu co do przebiegu postępowania oraz opinię publiczną co do przebiegu sprawy. 

– Nie pozostaje nam nic innego, jak powiadomić prokuraturę, w związku z treścią tego wniosku. Osoby odpowiedzialne za to popełniły przestępstwo – stwierdziła Dorota Brejza, przytaczając konkretne przepisy kodeksu karnego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Do Gdańska przyjechał bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów

Dodała, że źródłowa wiedza wskazuje na to, iż wniosek ten przygotowano już kilka lat temu. Czekał jedynie na dogodny moment, by rozpętać kampanię hejtu.

Na konferencji padło też oświadczenie o dopuszczeniu przedstawiania pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku Krzysztofa Brejzy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze