Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Do Gdańska przyjechał bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów

W trasę po województwie pomorskim w czwartek, 3 sierpnia wyruszył bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Akcja Koalicji Obywatelskiej ma na celu stworzenie ruchu, który będzie pilnować prawidłowego przebiegu jesiennych wyborów parlamentarnych. Pierwszym przystankiem był plac przed Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan. Pomorskim parlamentarzystom towarzyszyli Dorota i Krzysztof Brejzowie.
Krzysztof Brejza, bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów w Gdańsku

Autor: Karol Uliczny | Zawsze Pomorze

Bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów wyruszył w trasę po Pomorzu

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w czwartek, 3 sierpnia zachęcali pod Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan do uczestniczenia w procesie wyborczym w charakterze członka komisji lub męża zaufania. Jak przekonywali, tylko pełne zaangażowanie obywateli w kontrolę liczenia głosów gwarantuje uczciwy i transparentny przebieg wyborów do Sejmu oraz Senatu. Prezydent Andrzej Duda nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, ale wszystko wskazuje na to, że do urn pójdziemy 15 października.  

Obywatelska Kontrola Wyborów dojechała dzisiaj na Pomorze. Jesteśmy w Gdańsku, z którego jutro rano ruszamy w dalszą trasę – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. – Obecna władza robi wszystko, by się utrzymać. Wykorzystuje spółki Skarbu Państwa, wykorzystuje media publiczne, a także gmera w ordynacji wyborczej. Dzisiaj chcemy przypomnieć jeszcze o jednej rzeczy. To, jak potrafi postępować wobec tych, którzy prowadzą kampanię wyborczą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Posłowie Koalicji Obywatelskiej zachęcali w Gdańsku do kontroli wyborów

PRZECZYTAJ TEŻ: Wybory w 2019 roku co prawda nie były sfałszowane, ale też nie były uczciwe. I tegoroczne prawdopodobnie też takie nie będą

Do Gdańska w czwartek, 3 sierpnia przyjechali Dorota oraz Krzysztof Brejzowie. O godz. 17.30 w biurze pomorskiego PO wzięli udział w otwartym spotkaniu z mieszkańcami. Szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej w 2019 r. mówił o historycznych wyborach, w których zdecydujemy, czy Polska ma być na wschodzie, czy w kręgu cywilizacji zachodniej. W 2021 r. laboratorium Citizen Lab, działające przy University of Toronto, ustaliło, że w czasie poprzedniej kampanii telefon polityka został 33 razy zhakowany przy użyciu oprogramowania szpiegującego Pegasus.

To, co było w 2019 r., czyli polskie „Watergate”, podsłuchiwanie telefonów sztabowych, miało nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Pomogli nam badacze i analitycy państw zachodnich. Jakże ta sytuacja jest podobna do działań wobec opozycji lat 80. Jakże daleko pod rządami Kaczyńskiego, Ziobry i Kamińskiego Polska przesunęła się w stronę Mińska, w stronę Moskwy. Im więcej uczulenia społeczeństwa i opinii publicznej na ingerencje pisowskich służb, tym lepiej dla naszej demokracji. Akcja „Pilnuję wyborów” jest dla nas wszystkich bardzo ważna i daje nadzieję na ich uczciwe przeprowadzenie.

Krzysztof Brejza / senator RP

Bus Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Trasa na Pomorzu

Większość spotkań w ramach objazdówki busa OKW po Pomorzu odbędzie się w piątek, 4 sierpnia. Zapowiadane są wizyty kolejno w:

  • Gdańsku (Długi Targ, godz. 9.30 z udziałem m.in. prezydent Aleksandry Dulkiewicz),
  • Żukowie (Park Jubileuszowy 800 lat Żukowa, godz. 10.45 z udziałem m.in. posłanki Henryki Krzywonos),
  • Chojnicach (Stary Rynek, godz. 12.45 z udziałem m.in. posła Jerzego Borowczaka),
  • Malborku (Starościńska 1, godz. 15.30 z udziałem m.in. senatora Leszka Czarnobaja)
  • oraz w Kwidzynie (ul. Kopernika 25A, godz. 17. z udziałem m.in. posła Piotra Adamowicza).

W trzech ostatnich spotkaniach uczestniczyć ma marszałek Senatu Tomasz Grodzki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka