wypadek w Prokowie

Śnieżyce w całym regionie, trudne warunki na drogach, kolizje i wypadki. Tak wyglądał 6 stycznia

Piątek, 6 stycznia przyniósł na całym Pomorzu pogorszenie warunków atmosferycznych. Wszędzie padał śnieg, bardzo niebezpiecznie było na drogach. Służby utrzymania ruchu nie nadążały z usuwaniem padającego śniegu, pojawiała się też warstwa lodu. Rezultatem było kilka zdarzeń drogowych. Tylko do godziny 21. zanotowano 16 interwencji, poszkodowanych było 7 osób. Sobota, 7 stycznia stoi pod znakiem wyraźnej poprawy pogody, lecz na drogach koniecznie trzeba zachować ostrożność.
Piotr
Piesik
7.01.2023 / 10:27

Śnieżyca na Pomorzu w piątek, 6 stycznia!

Intensywne opady śniegu na Pomorzu przyniosły błyskawiczne pogorszenie warunków na drogach. Mimo że piątek, 6 stycznia był dniem wolnym od pracy – siłą rzeczy na szosach panował mniejszy ruch pojazdów – to zdarzeń drogowych nie brakowało. Według informacji przekazanych przez dyżurnego SKKW, do godz. 21. strażacy z powodu zimowych warunków drogowych interweniowali 16 razy. Najwięcej:

  • powiat kartuski – 4 interwencje,
  • powiat gdański – 3 interwencje,
  • powiat malborski – 2 interwencje.

Poszkodowanych zostało 7 osób.

Tylko na odcinku drogi krajowej nr 55 między Malborkiem a Nowym Dworem Gdańskim doszło do dwóch wypadków. Krótko po godzinie 13. na wysokości zjazdu z tej drogi do Nowego Stawu w drzewo uderzył samochód osobowy seat, którym podróżowały dwie kobiety. Z obrażeniami ciała zostały odwiezione do szpitala. Droga była przez pewien czas zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.

Tego samego dnia i na tej samej drodze, w Tragaminie, dachował samochód osobowy, dwoje pasażerów trafiło do szpitala.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Pomorze wróci zima? Prognoza pogody na weekend

Niebezpiecznie było także w innych rejonach Pomorza. Wczesnym wieczorem w miejscowości Migi (gmina Sierakowice) kierujący osobowym volkswagenem próbował uniknąć zderzenia z poprzedzającym go autem, stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem dacia. Kierowca dacii oraz pasażerka tego auta zostali odwiezieni do szpitala.

Dodać do tego trzeba kilka zdarzeń zakwalifikowanych jako kolizje, m.in. w okolicach Kłobuczyna i Prokowa.

Sobota jak dotąd jest słonecznym dniem, bez opadów śniegu, choć lokalnie występowały też zamglenia. Jak podaje w morskiej prognozie pogody Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wyż znad zachodniej Rosji przemiesza się wolno na południowy wschód. Zatoka niżowa znad Polski, Bałtyku i południowej Szwecji przemieszcza się na południowy wschód. Wiatr umiarkowany, chwilami silny, południowo-zachodni do południowego. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie również deszczu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze