Fot. UG Tczew

Sprzątali teren wokół Jeziora Rokickiego niedaleko Tczewa

Wypełnioną po brzegi różnego rodzaju śmieciami przyczepę wyzbierano podczas akcji sprzątania terenu wokół Jeziora Rokickiego. Troską o środowisko wykazało się około 50 osób. W sprzątanie zaangażowali się tczewianie, mieszkańcy Lubiszewa oraz Rokitek.
Krystyna
Paszkowska
26.04.2022 / 16:54

W gminie Tczew tradycyjnie zorganizowano akcję oczyszczania terenów rekreacyjnych. W tym roku, podobnie jak przed rokiem, sprzątano teren wokół jeziora Rokickiego.

To piękny teren, z lasem dookoła, który służy spotkaniom rekreacyjnym, wędkowaniu, spacerom. Niestety, nie wszyscy pamiętają o posprzątaniu po sobie. Efektem takich działań są zalegające wiele odpadów, butelek szklanych i plastykowych, śmieci po jedzeniu, a wchodząc do lasu - porzucone stare opony samochodowe, czy sprzęt RTV jak telewizor.

W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 50 osób - przedstawiciele Zarządu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 79 Miasto Tczew wraz z rodzinami, mieszkańcy Lubiszewa Tczewskiego wraz z sołtysem i radną gminy Tczew Ewą Kuliszewską oraz mieszkańcy Rokitek wraz z sołtysem Sławomirem Stojałowskim, którzy przez kilka godzin sprzątali by miejsce to zyskało czysty wygląd.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uchodźcy z Ukrainy sprzątali Tczew. Chcieli się odwdzięczyć za pomoc

- Wszyscy uczestnicy zostali odpowiednio przygotowani, tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój oraz pozytywnie nastawieni i zmotywowani ważnym celem akcji i przepiękną pogodą, wyruszyli na tereny wyznaczone przez organizatorów – informuje Natalia Jabłonka z Urzędu Gminy Tczew. - Na zaangażowanych w akcję czekał smaczny poczęstunek i napoje oraz pieczone kiełbaski przy wspólnym ognisku.

Organizatorzy akcji podziękowali za wsparcie Kołu Gospodyń Wiejskich z Rokitek, a Witoldowi Kreftowi za odbiór i wywóz zebranych śmieci.

- Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego – podkreślają organizatorzy sprzątania.

Warto zauważyć, że w tym roku wyzbierano znacznie mniej śmieci. W ubiegłym był to aż trzy przyczepy różnego rodzaju odpadów. Czyżby jednak świadomość odwiedzających te piękne tereny wzrosła? Oby zalegających śmieci było coraz mniej, a najlepiej nie było ich w ogóle.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze