Gdańsk: sprawca rozboju, który próbował rozjechać policjanta zatrzymany

Gdańsk: sprawca rozboju, który próbował rozjechać policjanta zatrzymany

Strzelanina w Gdańsku! Sprawca napadu próbował przejechać policjanta

Kilkanaście lat więzienia grozi 26-latkowi, który trafił do policyjnego aresztu zatrzymany w poniedziałek, 19 września 2022 roku rano. Kilka godzin wcześniej mężczyzna, grożąc nożem, ukradł auto należące do kierowcy z Białorusi, a by schwytać napastnika policjanci strzelali w kierunku samochodu. Zatrzymany był wcześniej poszukiwany za kradzież z włamaniem, a podczas interwencji próbował staranować jednego z funkcjonariuszy.
Jacek
Wierciński
19.09.2022 / 11:37

Spektakularnym, ale i niebezpiecznym zatrzymaniem zakończyła się poniedziałkowa, zakrojona na szeroką skalę akcja policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Z ich relacji wynika, że sygnał, który rozpoczął obławę na 26-latka trafił do mundurowych około godziny 3.30 w nocy 19 września (poniedziałek)

Ofiarą rozboju paść miał obywatel Białorusi, który wcześniej zdecydował się wziąć na tzw. stopa 26-latka. W trakcie jazdy, podwożony mężczyzna zaczął grozić kierowcy subaru nożem i kazał mu opuścić pojazd. Gdy tylko informacja trafiła do policjantów zarządzili oni utworzenie na miejskich drogach punktów blokadowych i komunikat o tym zdarzeniu został przekazany wszystkim patrolom, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

CZYTAJ TEŻ: Atak nożownika w Kartuzach! Ranny 38-latek

W poniedziałek po godzinie 03:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, podczas którego sprawca zabrany przez pokrzywdzonego na tzw. stopa, zaczął grozić mu nożem i kazał wysiąść z samochodu. Ostatecznie sprawca przesiadł się na fotel kierowcy i odjechał autem pokrzywdzonego.

- Po godzinie 04:00 jeden z patroli policyjnych zauważył ukradziony pojazd na ulicy Droga Zielona. Funkcjonariusze, włączając w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, zajechali sprawcy drogę i kazali mu wysiąść z pojazdu. Mężczyzna nie dostosował się do poleceń, gwałtownie ruszył samochodem w kierunku policjanta, chcąc go potracić. Funkcjonariusz, aby uniknąć potrącenia, odskoczył na bok, a sprawca zaczął uciekać. Podczas interwencji policjanci oddali kilka strzałów w kierunku samochodu, którym odjechał sprawca. Następnie funkcjonariusze ruszyli za kierowcą subaru, dając mu polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, informując o sytuacji dyżurnego – relacjonuje pościg podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Włamanie do jubilera w dawnym kinie Krewetka w Gdańsku!

I dodaje: - Na ulicy Bitwy Oliwskiej mężczyzna uderzył samochodem w barierki, porzucił pojazd i uciekł. Podczas czynności w tej sprawie nieopodal ukradzionego subaru na al. Grunwaldzkiej policjanci wylegitymowali kobietę, która jak się okazało podróżowała ze sprawcą. Z uwagi na fakt, że była ona ranna w nogę, trafiła do szpitala, w którym jest pilnowana przez policjantów. Jej życiu nic nie zagraża.

Zatrzymany około godziny 6 rano 26-latek okazał się poszukiwanym przez policję do sprawy kradzieży z włamaniem. Teraz dodatkowo odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – za co grozi kara pozbawiania wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, a także zagrożone wyrokiem 5 lat więzienia niezatrzymanie się do kontroli oraz obwarowaną wyrokiem nawet do 10 lat za kratami czynną napaść na funkcjonariusza.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze