Szopki w chojnickich świątyniach (Fot. Olek Knitter | Zawsze Pomorze)

Szopki bożonarodzeniowe w kościołach
w Chojnicach. Zobaczcie zdjęcia!

Tradycją, uwielbianą zwłaszcza przez najmłodszych, są ustawione w czasie świąt w kościołach bożonarodzeniowe szopki. Dzieci nie mogą oderwać od nich oczu, podziwiając nie tylko symbolicznie przedstawione miejsce narodzin Jezusa, ale też wszystko, co jest dookoła, zwłaszcza figurki zwierzątek. Zobaczcie zdjęcia!
Olek
Knitter
26.12.2021 / 12:40

Szopek nie zabrakło także w chojnickich świątyniach. Oglądać można tam zarówno te bardzo tradycyjne, jak np. w kościele Matki Bożej Fatimskiej, ale też bardziej „plastyczne”, jak w kościele Chrystusa Miłosiernego, gdzie spoglądają na wiernych duże rysunki Józefa, Maryi, pasterza i zwierząt. Dodatkowo w tym kościele można zobaczyć również małe szopki, wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Chojnicach.

W kościele św. Jadwigi Królowej oraz Matki Bożej Królowej Polski można podziwiać nie tylko sam żłóbek, ale również toczące się wokół niego życie. W bazylice natomiast postawiono na symboliczne pokazanie narodzin Jezusa – z większymi figurami, ale bez tradycyjnego miejsca narodzin.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze