Materiały prasowe

Szybkie randki rekrutacyjne. Sposób na znalezienie pracy. Na czym polegają?

Jak znaleźć pracę? Warto wybrać się na szybką randkę rekrutacyjną. Takie wydarzenie we współpracy z Wyższą Szkołą Bankową zorganizowało biuro coworkingowe 04 Coworking. Dzięki projektowi studenci poznali swoje mocne i słabe strony, a nawet rozpoczęli zawodową przygodę, m.in. w firmach o zasięgu globalnym. Pracodawcy z Olivia Center natomiast mogli pozyskać ambitnych i otwartych na nowe możliwości pracowników.
Redakcja
Zawsze Pomorze
16.12.2021 / 17:20

Studenci, którzy zdecydowali się wziąć udział w szybkich randkach rekrutacyjnych, mogli szukać pracy m.in. w PKO BP, Bayer, Lyreco, ThyssenKrupp, Telus International, InfoShare Academy oraz Olivia Center.

– Szczerze polecam szybkie randki rekrutacyjne organizowane przez O4 Coworking. Można się dużo nauczyć o prezentacji siebie pracodawcom, i poćwiczyć rozmowy kwalifikacyjne, które okazały się przemiłymi rozmowami o życiu w pracy, ośmieliły mnie do przyszłych rozmów. Jest także szansa znalezienia pracy, co może być niemałym profitem ze spotkań. Poświęciłam niecałe dwa dni, a spotkałam blisko 20 pracodawców potrzebujących pracowników. Bezcenne – mówi Monika, studentka Wyższej Szkoły Bankowej.

Szybkie randki rekrutacyjne. Na czym polegają?

Dla firm rekrutujących takie wydarzenia stanowią doskonałą okazję do nawiązania współpracy z ambitnymi osobami, które stoją na początku ścieżki zawodowej. Na tego rodzaju spotkaniach rekruterzy szukają osób o silnym charakterze, „otwartych głowach”, chcących rozwijać się wśród najlepszych.

Młodzi ludzie z kolei mogą zdobyć wymarzoną pracę lub staż, oraz przekonać się, jak wygląda prawdziwa rozmowa rekrutacyjna. Podczas jednego spotkania mają ich prawie 20! Każda trwa ok. 6 minut.

Jak podaje Olivia Center, w trakcie pierwszej edycji randek 4 osoby dostały pracę, 5  zostało przyjętych na kolejne etapy prowadzonych rozmów rekrutacyjnych.

– Speed dating rekrutacyjny na początku wydał mi się szalonym pomysłem! Ale jakże udanym w realizacji. Takie przedsięwzięcie jest nie tylko wspaniałą okazją dla młodych ludzi, aby sprawdzić się w wirze rekrutacji, w otoczeniu nowoczesnego biznesu, ale też rekruterom dało szansę poznać wielu zdolnych młodych ludzi, którzy bez kompleksów stanęli przed nimi i pokazali, na co ich naprawdę stać. Chapeau bas dla nich i dla nieocenionego O4 Coworkingu! Czekam na kolejną edycję – mówi Olga Anusiewicz z Lyreco.

Sukces pierwszej edycji szybkich randek rekrutacyjnych spowodował, że na rok 2022 Olivia Center zapowiada współpracę z Uniwersytetem Gdańskim oraz z innymi uczelniami z Pomorza.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze