transport humanitarny z Tczewa do Iziuma

Transport humanitarny z Tczewa dotarł niemal na linię frontu – do Iziuma

Z ukraińskiego Iziuma wrócili organizatorzy pomocy z Tczewa. Był to już 10. samodzielny transport humanitarny dla Ukrainy: łącznie 120 kartonów pomocy humanitarnej z żywnością, środkami higienicznymi i medycznymi o łącznej wadze 2,5 tony. Miejscowa ludność otrzymała także 750 termoforów.
Krystyna
Paszkowska
13.11.2022 / 08:30

Od wybuchu wojny na Ukrainie członkowie powołanej do życia społeczności pod hasłem Tczew dla Ukrainy wspierają ludność z objętego działaniami wojennymi kraju. Pomoc przez nich zorganizowana trafia nie tylko do Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w grodzie Sambora, ale i w rejony objęte działaniami wojennymi.

– W dniach 28 października - 3 listopada Tczew dla Ukrainy zrealizował swój 10. samodzielny transport humanitarny dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie – mówi Łukasz Brządkowski, jeden z organizatorów akcji. – Dwa busy z pomocą pokonały łącznie 3840 km do niedawno wyzwolonych miast Izium i Łymań. Przekazaliśmy łącznie 120 kartonów pomocy humanitarnej z żywnością, środkami higienicznymi i medycznymi o łącznej wadze 2,5 tony. Dodatkowo, w związku ze zbliżająca się zimą, podarowaliśmy miejscowej ludności 750 termoforów.

>>> Transport humanitarny z Tczewa do Iziuma w Ukrainie. Zobacz zdjęcia <<<

W akcję pomocową na rzecz Ukrainy włączyli się także członkowie Towarzystwa Przyjaźni Tczew-Witten, którzy zebrali pieniądze.

– Zakupiliśmy żywność, którą podzieliśmy na pakiety dla rodzin – relacjonuje Łukasz Brządkowski. – Łącznie stworzyliśmy 200 pakietów zawierających 7,5 kg żywności każdy: makaron, kasza, sól, ryż, cukier, herbata, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe, dżem i słodycze.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tczew dla Ukrainy: 13 tys. km, 1500 paczek i transporty w rejony objęte wojną

W przygotowanie transportu humanitarnego zaangażowali się także mieszkańcy Tczewa.

– Dzięki wsparciu mieszkańców naszego miasta i zbiórce internetowej, zgromadziliśmy dodatkowe środki finansowe, które przeznaczyliśmy na zakup świec i zapałek bardzo potrzebnych w miastach pozbawionych prądu oraz na koszty paliwa – relacjonują organizatorzy transportu humanitarnego. – Pomoc finansowa od Salonu Fryzjerskiego Grażyna została przeznaczona na zakup leków potrzebnych w okresie jesienno-zimowym, w które pomogła nam się zaopatrzyć Apteka NovaClinica. Tradycyjnie, otrzymaliśmy dary rzeczowe: środki medyczne od b, mleko i żywność dla dzieci od Szpitali Tczewskich i dr Katarzyny Gajdus, Zespół Szkół Rolniczych przekazał środki higieniczne, firma Natan agregat prądotwórczy, a firma Metrox Plast przekazała 750 termoforów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze