Przyszedł pijany do MOPS i wszczął awanturę. Groził, że zabije urzędników

Czarne chmury zebrały się nad głową 48-letniego mieszkańca gminy Pelplin. Mężczyzna przyszedł pijany do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wszczął awanturę. Groźbą próbował wpłynąć na czynności urzędowe. Na swoim koncie ma również znieważenie, a także dopuszczenie się "innej czynności seksualnej" i kierowanie gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego dozór policji.
Krystyna
Paszkowska
6.03.2023 / 13:22

28 lutego policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zostali skierowani do jednego z urzędów, gdzie awanturował się pijany mężczyzna. 

- 48-latek groził pracownikom, że jeżeli nie zostanie wypłacony mu dodatek energetyczny, zniszczy im biura, a nawet pozbawi ich życia - informuje st. post. Katarzyna Ożóg, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie. - Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do jednostki Policji. Mundurowi przeprowadzili z zatrzymanym wszystkie niezbędne czynności, a następnie 48-latek trafił do policyjnej celi. 

Jak ustalili policjanci, w listopadzie 2022 r. ten sam mężczyzna prawdopodobnie dopuścił się innej czynności seksualnej wobec 33-latki, a także kierował wobec niej groźby karalne. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 48-latkowi określonych jako wywieranie groźbą wpływu na czynności urzędowe oraz znieważenie w warunkach recydywy - mówi rzeczniczka policji. - Mężczyzna odbywał już wcześniej wyrok 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Mieszkaniec gminy Pelplin odpowie również za dopuszczenie się „innej czynności seksualnej" oraz za kierowanie gróźb karalnych w warunkach powrotu do przestępstwa. Sąd zastosował wobec niego dozór policji, który połączył z zakazem kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonej, całkowitym zakazem spożywania alkoholu oraz obowiązkiem podjęcia leczenia odwykowego.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze