Na przejeździe kolejowym w Brachlewie ruch odbywa się wahadłowo - w trakcie dnia sterowany ręcznie przez upoważnione osoby, nocą z użyciem automatycznej sygnalizacji świetlnej

Utrudnienia w Brachlewie. Trwa przebudowa wiaduktu kolejowego

Trwa przebudowa odcinka drogi krajowej nr 55 w Brachlewie, w powiecie kwidzyńskim. W połowie przyszłego roku oddany zostanie do użytku nowy wiadukt kolejowy, geometria drogi zostanie zmieniona, a pojazdy ciężarowe nie będą już musiały korzystać z uciążliwych objazdów. W trakcie inwestycji wszyscy są skazani na objazdy, co powoduje spore utrudnienia w ruchu.
Piotr
Piesik
12.09.2023 / 12:45

Wiadukt w Brachlewie. Trwa przebudowa

Przebudowa wiaduktu na drodze krajowej nr 55 w Brachlewie, gdzie szosa krzyżuje się z linią kolejową 207 Malbork-Grudziądz rozpoczęła się w końcu ubiegłego roku. Prace wykonuje firma Strabag, koszt wynosi blisko 30 mln złotych. Stary wiadukt kolejowy nad DK 55 został rozebrany, powstała tymczasowa konstrukcja umożliwiająca ruch pociągów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiadukt w Brachlewie do wyburzenia. Powstanie nowy

Wcześniejszy wiadukt był zbyt wąski i niski, by mogły pod nim przejeżdżać duże ciężarówki. Musiały korzystać z objazdu przez torowisko, co powoduje oczywiście zagrożenie wypadkiem. Projekt przewiduje powstanie nowego wiaduktu, pod którym będą już mogły przejeżdżać ciężarówki. Geometria drogi zostanie skorygowana, powstaną ciągi pieszo-rowerowe. Nawierzchnia zostanie dostosowana do obciążenia 11,5 tony na oś. Dojdzie do tego nowa kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, nowy system oświetlenia oraz ekrany akustyczne.

Szynobus relacji Malbork-Kwidzyn przejeżdża ze zmniejszoną do minimum prędkością przez tymczasową konstrukcję wiaduktu

Wykonawca ma 15 miesięcy na realizację inwestycji. Na razie trzeba wciąż korzystać z objazdu. Pociągi kursują w tym miejscu ze zmniejszoną prędkością. W dzień ruch sterowany jest przez upoważnione osoby, nocą odbywa się to z użyciem automatycznej sygnalizacji świetlnej. Na te utrudnienia nadal trzeba być przygotowanym.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze