W Miastku powstanie dla nich skatepark (fot. Olek Knitter - zdjęcie ilustracyjne)

Uwaga fani deskorolek, rolek czy hulajnóg. W Miastku powstanie skatepark

Rampa, funbox, poręcz, grindbox, zestaw quarter pipe, manual pad i bowl – nazwy te prawdopodobnie niewiele mówią laikom sportów ekstremalnych, ale fani deskorolek, rolek czy rowerów bmx już dobrze wiedzą, co się święci. W Miastku powstanie dla nich skatepark. Niestety, nie będzie można z niego skorzystać w te wakacje.
Olek
Knitter
4.03.2022 / 10:57

W miasteckim urzędzie podpisano umowę na budowę skateparku. Inwestycję wykona firma „Mizan” Sławomira Ossowskiego. Skatepark powstanie na terenie tzw. „Kaczego Dołka” przy ul. Dworcowej. - Z obiektu korzystać będą mogli m.in. pasjonaci jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach BMX. Atrakcyjność korzystającym zapewnią zainstalowane elementy takie jak mini rampa z bank ramp, funbox, poręcz, grindbox, zestaw quarter pipe z bank ramp, wulkan, manual pad i bowl – informują w urzędzie w Miastku.

Warto dodać, że teren skateparku będzie oświetlony, a więc będzie można z niego korzystać do późnych godzin. Dodatkowo, znajdą się też ławki, kosze, stojaki na rowery oraz stacja rowerowa do napraw jednośladów.

Całe zadanie będzie kosztować ponad 1,1 mln zł, ale 90 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Skatepark ma być gotowy do końca października.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze