Powstaje Centrum Offshore. Wkrótce zakończenie prac

W czerwcu zakończy się budowa Centrum Offshore, które będzie nową siedzibą Instytutu Morskiego UMG w Gdyni. Obiekt powstaje w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku. Nowe Centrum pozwoli na kompleksowe działania i pomiary na morzu, by pozyskiwać informacje o stanie środowiska morskiego i jego zasobach.
Olek
Knitter
22.03.2023 / 14:55

Jak informują w gdyńskim Uniwersytecie Morskim zakończenie trwającej od blisko dwóch lat budowy Centrum Offshore ma nastąpić już za kilka miesięcy, dokładnie w czerwcu.

- Budynek rośnie w oczach. Na koniec lutego 2023 r. zaawansowanie prac oszacowane zostało na poziomie 69 proc. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynków. Trwa też montaż stolarki drzwiowej oraz podwieszanych sufitów. Realizowane są również prace związane z elewacją budynku, roboty instalacyjne elektryczne i sanitarne, dostawa i montaż chłodni oraz prace związane z oddymianiem budynku i systemem przeciw pożarowym - informują w Uniwersytecie Morskim.


Wkrótce widoczne będą także prace przy infrastrukturze zewnętrznej – powstaną chodniki, drogi i parkingi oraz docelowe ogrodzenie terenu.

Centrum Offshore będzie nową siedzibą Instytutu Morskiego UMG. Będą tu realizowane m.in. kompleksowe działania i pomiary na morzu w celu pozyskania nowej informacji o stanie środowiska morskiego i jego zasobach. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem szacowana jest na ok. 60 mln zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze