W Gdyni otwarto Dzienny Dom Senior +

Seniorzy dostaną to, czego tak bardzo w starszym wieku ludziom potrzeba. Będą zajęcia ruchowe, kulturalne, edukacyjne, terapia zajęciowa, miłe spędzanie czasu w swoim gronie na wspólnym śpiewie, zabawie i grach.
Ryszarda
Wojciechowska
2.03.2023 / 18:07

Na mapie Gdyni pojawiło się kolejne miejsce przyjazne starszym ludziom. Dzienny Dom Seniora, w którym personel pomagać będzie uczestniczącym w zajęciach miło i przyjemnie spędzać czas. Tu seniorzy 60+ mogą liczyć na wsparcie i na integrację oraz zajęcia terapeutyczne. Czyli dostaną to, czego tak bardzo w starszym wieku ludziom potrzeba. Będą zajęcia ruchowe, kulturalne, edukacyjne, terapia zajęciowa, miłe spędzanie czasu w swoim gronie, m.in. na wspólnym śpiewie, zabawie i grach.

Podczas uroczystego otwarcia Dziennego Domu Senior + Michał Guć, wiceprezydent Gdyni do spraw innowacji mówił m.in.: – W Gdyni dbamy o to, aby poziom wsparcia świadczonego mieszkańcom w srebrnym wieku był niezmiennie wysoki. Przykładem działań w tym kierunku jest właśnie świadczący dzienną opiekę nad gdyńskimi seniorami Dzienny Dom Senior +, nie pierwsza, ale na swój sposób wyjątkowa placówka. To nie tylko komfort dla uczestników, którzy spędzają czas na dedykowanych zajęciach i integracji, ale także dla rodzin i opiekunów zyskujących pewność, że ich bliscy przebywają w bezpiecznym miejscu, pod okiem doświadczonej kadry. Warto także wspomnieć o tym, że zaletą jest sama lokalizacja domu, sprzyjająca integracji międzypokoleniowej i budowaniu społeczności lokalnej oraz pozwalająca na korzystanie z takich zasobów jak m.in. biblioteka.

Dzienny Dom Senior + mieści się w budynku Przystani Chylońska 237. Jego oferta skierowana jest do gdynian w wieku 60+, których codzienne, samodzielne funkcjonowanie jest w znacznym stopniu utrudnione przez wzgląd na stan zdrowia, w tym zaburzenia otępienne. Obiekt jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Dziennym Domu Senior + przewidziano miejsca dla łącznie 22 osób potrzebujących wsparcia w ciągu dnia, kiedy ich bliscy przebywają w pracy bądź realizują inne obowiązki mówiła Katarzyna Stec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni.

Są jeszcze wolne miejsca.

Dzienny Dom Senior + (ul. Chylońska 237) działa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych) w godzinach od 7:45 do 15:45.

Osoby, które są zainteresowanie pobytem w placówce mogą kontaktować się bezpośrednio z jej pracownikami (tel.: 780-068-739, e-mail: [email protected]) bądź Dzielnicowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze