Nowy kompleks hotelowy przy skwerze Kościuszki powstanie do 2026 roku

Grupa hotelowa Accor oraz Grupa Allenort podpisały umowę na zarządzanie kompleksem hotelowo-usługowym, który powstanie przy skwerze Kościuszki w Gdyni. Plany inwestycyjne obejmują dwa obiekty hotelowe, w tym sale konferencyjno-bankietowe, SPA z basenem i gabinetami zabiegowymi oraz podziemny parking.
Karol
Uliczny
28.11.2023 / 18:28

Na zlokalizowany przy alei Jana Pawła II 13 kompleks złożą się dwa połączone nadziemnym pasażem budynki ze 176 pokojami oraz apartamenty Waterhall Residence. W Mövenpick Hotel Gdynia zaplanowano miejsce dla dwóch restauracji, sky baru, centrum konferencyjnego o łącznej powierzchni 460 m kw. oraz strefy spa z krytym basenem i gabinetami zabiegowymi.

CZYTAJ TEŻ: Wiadomo kiedy otwarcie nowego dworca we Wrzeszczu

– Grupa Allenort otwiera się na hotele. Po niemalże 20 latach aktywnej działalności w sektorze medycznym, spółka stawia przed sobą nowe wyzwanie klasy premium – duży luksusowy kompleks hotelowo-usługowy w najbardziej prestiżowym miejscu w Gdyni – mówi dr Grzegorz Goryszewski, prezes Grupy Allenort. – Założeniem inwestycji jest stworzenie nowego centrum miasta i oddanie mieszkańcom przyjaznej dla ich życia infrastruktury wypoczynkowej. Stawiamy na Accor. To wyjątkowe miejsce i dlatego trzeba je oddać najlepszym specjalistom w zarządzaniu. Projekt zabudowy centralnej części Skweru Kościuszki został wyłoniony w trybie konkursowym po wnikliwej analizie prac wielu kandydatów.

– Lokalizacja i charakter nowego obiektu doskonale korespondują z wizją hotelarstwa promowanego przez markę Mövenpick, która wywodzi się z tradycji szwajcarskiej gościnności – dodaje Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju Accor w Polsce. – Budowany przez naszego partnera kompleks hotelowo-rezydencyjny z wdziękiem nawiązuje do architektonicznej tożsamości Gdyni i bez wątpienia stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej nadbrzeża. Jestem przekonany, że Mövenpick Hotel Gdynia przypadnie do gustu licznie odwiedzającym Trójmiasto podróżnikom z całego świata.

Mövenpick Hotel Gdynia zajmie działkę położoną w pierwszej linii brzegowej, przy reprezentacyjnym skwerze Kościuszki – u wejścia na Molo Południowe. Zgodnie z planem przywita pierwszych gości już w 2026 r. 

Inwestorem jest spółka Allenort Poland. W 1991 r., jej założyciel i obecny prezes rozpoczął w Stanach Zjednoczonych realizację pierwszych projektów łączących biznes i medycynę. Obecnie Allenort jest funduszem angażującym się w przedsięwzięcia medyczne i pozamedyczne wykorzystujące nowoczesne technologie.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze