Burmistrz Krynicy Morskiej Adam Ostrowski "przyklepuje" naklejkę obok defibrylatora AED, który już jest gotowy do użycia i dostępny dla każdego (Fot. UM Krynica Morska)

W Krynicy Morskiej pojawił się defibrylator AED

Defibrylator AED, czyli urządzenie mogące w nagłych przypadkach niewydolności krążenia uratować życie - pojawił się na ścianie budynku Informacji Turystycznej przy ul. Gdańskiej 144 w Krynicy Morskiej. Aparat gotowy jest w każdej chwili do użycia, przy tym "prowadzi" obsługującą osobę instrukcjami głosowymi. Dla miasta na Mierzei Wiślanej to cenny bardzo nabytek, wszak w sezonie wakacyjnym przybywają tu tysiące turystów.
Piotr
Piesik
16.08.2022 / 13:39

Defibrylator AED pozyskano dla Krynicy Morskiej w ramach ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczna Autostrada" prowadzonej przez Compensa Polska oraz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wspomniana kampania polega na upowszechnianiu wiedzy nt. bezpiecznego poruszania się po drogach lokalnych, trasach szybkiego ruchu i autostradach oraz informacji nt. udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

W imieniu samorządu Krynicy Morskiej defibrylator odebrał burmistrz Adam Ostrowski, Urządzenie zainstalowane zostało na budynku Informacji Turystycznej przy ul. Gdańskiej 144. Jest już gotowe do natychmiastowego użycia.

Defibrylatorów na Powiślu i Żuławach stale przybywa - ten pojawił się latem w Krynicy Morskiej, z zasadami jego użycia zapoznał się burmistrz Adam Ostrowski (Fot. UM Krynica Morska)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze