woda, kran

Woda w Wejherowie nadaje się do picia

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Wejherowa. Po prawie trzech tygodniach udało się usunąć skażenie bakteriami i woda nadaje się do picia. Informację tę potwierdza wejherowski sanepid.
Patrycja
Cybulska
21.03.2023 / 16:36

Woda w Wejherowie nadaje się do picia. Usunięto skażenie bakteriami

Udało się usunąć skażenie bakteryjne wody w Wejherowie. Poinformował o tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie w komunikacie z poniedziałku, 20 marca. Dotyczy to obszaru ograniczonego ulicami:

  • Nanicką,
  • Przemysłową,
  • I Brygady Pancernej WP
  • oraz Tartaczną.


– Na podstawie sprawozdań z badań próbek wody pobranych do analiz laboratoryjnych w dniu 17.03.2023 r. z wodociągu publicznego Wejherowo, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi z przedmiotowego wodociągu – poinformował wejherowski sanepid.

Dodał, że „przeprowadzone analizy jakości wody wykazały, iż jakość wody spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r., poz. 2294) w zakresie bakteriologicznym”.

Mieszkańcy Wejherowa z problem skażonej wody borykali się od środy, 1 marca. Sanepid poinformował wtedy o zanieczyszczeniu mikrobiologicznym, tj. obecności bakterii z grup coli, Escherichia coli i Enterokoków.

Początkowo woda w sporej części miasta nadawała się tylko do spłukiwania sanitariatów, następnie można było ją spożywać po przegotowaniu. Zanieczyszczenie obejmowało ponad 20 ulic i, według szacunków samego dostarczyciela wody, około 5 tysięcy mieszkańców.

skażona woda w Wejherowie, ulice

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze