Woda w Wejherowie skażona! Sanepid zakazał jej spożywania

Woda w Wejherowie skażona! Jak informuje lokalny sanepid, woda dostarczana do domostw przy kilku ulicach nie nadaje się do spożycia. - Od tygodnia wiele osób w Wejherowie wymiotuje i ma biegunkę. Dopiero dziś PEWiK Gdynia poinformował jedynie w internecie, że spora część miasta ma skażoną wodę. Nie ostrzeżono mieszkańców SMS-em ani megafonami - napisała do naszej redakcji Czytelniczka.
Redakcja
Zawsze Pomorze
1.03.2023 / 22:44

Komunikat w tej sprawie opublikowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie. 

- W związku z otrzymaniem w dniu 01.03.2023r. wyników badań wody pobranej w dniach 23.02.2023r. - 27.02.2023r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie stwierdza brak przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Wejherowo ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne tj. obecność bakterii gr. coli, Escherichia coli, Enterokoków - czytamy na stronie PSSE w Wejherowie.

Woda dostarczana do domostw przy ulicach Nanickiej, Przemysłowej i I Brygady Pancernej WP  oraz ul. Tartacznej nie nadaje się do spożycia oraz celów gospodarczych, a jedynie do... spłukiwania sanitariatów

Woda dostarczana do domostw przy ulicach Nanickiej, Przemysłowej i I Brygady Pancernej WP  oraz ul. Tartacznej nie nadaje się do spożycia oraz celów gospodarczych, a jedynie do... spłukiwania sanitariatów

- Czasowo dodaje się do wody wodociągowej w mieście Wejherowo środek dezynfekcyjny tj. podchloryn sodu – w ilości gwarantującej utrzymanie w kurkach konsumentów chloru wolnego na poziomie nie wyższym niż 0,3 mg/l - brzmi fragment komunikatu.

Jak zaznacza dalej sanepid, administrator wodociągu, czyli Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, "prowadzi działania celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań w tym dezynfekcję sieci wodociągowej". 

Portal Nadmorski24, powołując się na lokalny PEWiK, poinformował, że w czwartek "od godzin porannych na ulicy Przemysłowej ma zostać podstawiony beczkowóz z wodą dla mieszkańców". 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze