Wolontariusze na cmentarzach kwestują na rzecz gdańskiego hospicjum

To już tradycja w Gdańsku od lat, że podczas świąt zadusznych wolontariusze wraz ze znanymi osobami z życia publicznego wspólnie zbierają datki na pomoc podopiecznym hospicjów – dorosłym i dzieciom u kresu życia.
Ryszarda
Wojciechowska
28.10.2023 / 18:28

Ponad 600 wolontariuszy Fundacji Hospicyjnej w żółtych koszulkach można już spotkać na gdańskich cmentarzach podczas kwestowania na rzecz podopiecznych gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Kwesta zaczęła się w weekend, poprzedzający Święto Wszystkich Świętych i potrwa do 2 listopada na cmentarzach: Łostowickim, Centralnym Srebrzysko, Garnizonowym, Oliwskim, Sobieszewskim, św. Jadwigi w Nowym Porcie, Salvator Nowy na Chełmie, św. Ignacego na Oruni oraz św. Franciszka na Siedlcach.

CZYTAJ TEŻ: Prognoza pogody na Wszystkich Świętych i Zaduszki 2023

Tegoroczna kwestia jest szczególna, bowiem Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC obchodzi swoje 40-lecie. Tyle lat pomaga chorym i ich rodzinom. Każdego roku Hospicjum Dutkiewicza otacza opieką ponad tysiąc osób, w tym blisko 40 małych pacjentów.

Wynik zeszłorocznej zbiórki to ponad 200 tys. złotych, które przeznaczono na wszechstronne wsparcie rodzin chorych - opiekę medyczną i pielęgnacyjną, a także wsparcie psychologiczne, socjalne i duchowe.

Pamiętając o zmarłych, nie zapominajmy też o żyjących.

Na Cmentarzu Łostowickim spotkaliśmy wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Gdańsku

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze