Wybory bez picu czyli Obywatelska Kontrola Wyborów również w Gdańsku

Przez dwie godziny w Gdańsku na Placu Solidarności członkowie Komitetu Obrony Demokracji Region Pomorze zachęcali mieszkańców, gości i turystów, aby zapisywali się do Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Ale nie brakowało też rozmów i dyskusji o bieżących problemach trapiących Polaków.
Olek
Knitter
30.07.2023 / 12:52

W niedzielę, 30 lipca członkowie KOD z Regionu Pomorze wystawili na Placu Solidarności swój Punkt Informacyjny i zachęcali obywateli do kontroli najbliższych wyborów. Jak sami przyznają, chodzi przede wszystkim o pozyskanie obserwatorów do komisji wyborczych. A wszystko to w ramach kampanii „Wybory bez picu” to wielka akcja rekrutacji obserwatorów społecznych, którzy jako wolontariusze będą na własne oczy weryfikować przebieg głosowania i liczenia głosów.

- Chcemy, aby obserwator społeczny znalazł się w każdej z obwodowych komisji wyborczych, co oznacza, że potrzebujemy ponad 30 tys. osób. Poszukujemy osób, które gotowe są zostać obserwatorami społecznymi przy komisjach wyborczych w najbliższych wyborach oraz osób, które zaangażują się w zbieranie i przekazywanie do Obywatelskiej Kontroli Wyborów wyników głosowania w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych. Przeszkolimy także kandydatów na członków komisji wyborczych oraz mężów zaufania, choć aby otrzymać taką rolę należy samodzielnie zgłosić się do odpowiedniego komitetu wyborczego lub komisarza – informują organizatorzy.

Rozmowy w Gdańsku dotyczyły z mieszkańcami i turystami były też o praworządności, prawach kobiet, wolnych mediach czy drożyźnie.

Osoby zainteresowane obserwacją i kontrolą wyborów szczegóły mogą też znaleźć na stronie internetowej: www.okw.info.pl

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze