Zmiany w organizacji ruchu drogowego na al. Havla w Gdańsku

Od czwartku na ul. Havla w Gdańsku zostaną wprowadzone zmiany w ruchu drogowym. Udostępniona dla ruchu pojazdów zostanie wschodnia jezdnia al. Havla w kierunku do al. Armii Krajowej.
Anna
Merchel
14.09.2022 / 12:37

Od czwartku, 15 września na al. Havla nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Ze względu na prace w rejonie wyspy centralnej skrzyżowania alei Havla z ulicą Nowa Warszawska, oba pasy do zawracania na alei pozostaną zamknięte.

Jednocześnie ruch pojazdów od stron ulic: Cedrowa i Łódzka w kierunku do alei Havla poprowadzony będzie południową jezdnią ul. Warszawskiej, a jej północna jezdnia będzie jednokierunkowa jednopasmowa z zakazem skrętu w lewo w kierunku ul. Łódzkiej.

Dojazd do osiedla w rejonie ulic Przemyska, Płocka, Ciechanowska oraz Kozacza Góra będzie dostępny poprzez prawoskręt z alei Havla w rejonie skrzyżowania z ul. Wilanowska – al. Havla.

Ruch pojazdów oraz pieszych w pozostałym zakresie prac budowy pozostaje bez zmian. W relacji do ul. Świętokrzyskiej pojazdy jeżdżą po zachodniej jezdni al. Havla. Wyjazd z osiedla w rejonie ulic Przemyska, Płocka, Ciechanowska oraz Kozacza Góra w dalszym ciągu będzie możliwy poprzez ul. Łódzką w kierunku ul. Warszawskiej czy w kierunku ul. Świętokrzyskiej poprzez zjazd na al. Havla.

Zmiany organizacji ruchu drogowego związane są z pracami budowlanymi trasy Nowa Warszawska, która jest częścią Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej realizowanego i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm MTM S.A i Rajbud Sp. z. o.o. Łączny koszt inwestycji to ok. 60 mln zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze