Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

45-letni mężczyzna znęcał się nad żoną. Został zatrzymany

Prowokował awantury, bił i poniżał żonę w obecności dzieci. 45-letni mieszkaniec gminy Wicko został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się. Dodatkowo prokurator zadecydował, że podejrzewany o przemoc mężczyzna musi opuścić mieszkanie i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej kobiety. Grozi mu 5 lat więzienia.
policja
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze | Zdjęcie ilustracyjne)

Pijanego 45-latka lęborscy policjanci zatrzymali we wtorek, 8 marca wieczorem. O ich interwencję poprosiła pokrzywdzona kobieta, która bała się o swoje życie i zdrowie. Nawet w obecności policji mężczyzna był agresywny wobec żony i groził jej. Mieszkaniec gminy Wicko został obezwładniony i trafił na komendę.

– Z materiałów sprawy wynika, że mężczyzna od co najmniej kilku miesięcy, najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. 45-latek, również w obecności małoletnich dzieci, prowokował awantury, bił kobietę, poniżał ją i wyzywał. Groził przy tym okaleczeniem jej i pozbawieniem życia – mówi asp. Marta Szałkowska, oficer prasowa  Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Dodaje, że policjanci sporządzili formularz „Niebieskiej Karty”. Śledczy natomiast zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów znęcania się.

– Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie mieszkania, zakazu kontaktowania się, zbliżania do pokrzywdzonej i opuszczania kraju – mówi oficer prasowa  Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Swietłana wyskoczyła z 4. piętra bloku w Gdyni. Gwałciciele usłyszeli prawomocne wyroki

Za znęcanie się grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie. Co robić?

Policja informuje, że przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie sprawcy przeciwko członkowi rodziny. Narusza ono prawa i dobra osobiste, powoduje cierpienie oraz szkody.

– Jeśli doświadczasz przemocy, nie bój się szukać pomocy i powiadom odpowiednie służby oraz instytucje, których zadaniem jest ochrona Twojego życia i udzielenie wsparcia. W sytuacjach wymagających interwencji policji, dzwoń pod numer alarmowy 112 – mówi asp. Marta Szałkowska.

  • W całym kraju funkcjonuje bezpłatny telefon zaufania „Niebieskiej Linii”: 800 120 002.

Przez całą dobę dyżurują tam specjaliści, którzy odpowiedzą na pytania, poradzą, co zrobić w trudnej sytuacji i wskażą miejsca oraz formy pomocy w najbliższej okolicy.

Więcej informacji na temat przemocy w rodzinie i form pomocy na stronie: Skorzystaj z pomocy dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka