Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kwidzyn: Targowisko w przebudowie. Mieszkańcy powrócą tam w listopadzie

Mieszkańcy Kwidzyna wypatrują ukończenia przebudowy targowiska przy ul. Kopernika, popularnego miejsca handlu całego miasta. Obiekt przechodzi gruntowną przebudowę, po której warunki dla kupców i klientów mają się diametralnie poprawić. Zakończenie prac planowane jest w listopadzie. Do tego momentu tymczasowe targowisko kwidzyńskie znajduje się przy ul. Słowackiego.
remont targowiska w Kwidzynie
Trwa przebudowa targowiska w Kwidzynie. Powstają m.in. fundamenty przyszłego zadaszenia

Autor: Urząd Miejski w Kwidzynie

Trwa remont targowiska w Kwidzynie. Kiedy otwarcie?

Targowisko przy galerii handlowej przy ul. Kopernika w Kwidzynie było bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców, narzekano jednak na kiepskie warunki na odkrytym terenie. 28 lipca rozpoczęły się prace przy modernizacji tego obiektu. Handel przeniesiono tymczasowo na tzw. Manhattan, czyli teren przy ul. Słowackiego w pobliżu szkoły.

PRZECZYTAJ TEŻ: Targowisko w Kwidzynie otrzyma zadaszenie. Powstaną dwie duże wiaty
Tak będzie wyglądać kwidzyńskie targowisko po zakończeniu modernizacji

Tymczasem przy ul. Kopernika widać już pierwsze efekty prac budowlanych. Pojawiły się fundamenty przyszłego zadaszenia, które obejmie teren o powierzchni 1535 m kw. Targowisko wyposażone zostanie też w nową sieć wodno-kanalizacyjną i instalację deszczową, pojawi się również nowe oświetlenie z instalacją elektryczną. Remont zakończy położenie nowej, utwardzonej nawierzchni.

PRZECZYTAJ TEŻ: Handel tylko na Manhattanie. Trwa remont jednego z targowisk w Kwidzynie

Ponowne oddanie targowiska do użytku handlujących i mieszkańców wyznaczono na listopad. Kwidzyński urząd miejski zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i termin ten nie jest zagrożony.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama