Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Polska - Wyspy Owcze. Obrońca Chojniczanki Chojnice kontra Robert Lewandowski?

Czy obrońca drugoligowej Chojniczanki Chojnice Andrias Edmundsson powstrzyma w czwartek, 7 września na stadionie PGE Narodowym reprezentację Polski i nominowanego po raz kolejny do nagrody Złotej Piłki magazynu „France Football”... Roberta Lewandowskiego? 23-latek grający od niedawna w Chojnicach ma szansę wyjść przeciwko Polakom w składzie Wysp Owczych.
Andrias Edmundsson
23-letni Andrias Edmundsson znalazł się w kadrze Wysp Owczych na wrześniowe mecze swojej reprezentacji, w tym na środowe (7 września) starcie z Polską

Autor: mkschojniczanka.pl

Polska - Wyspy Owcze. Obrońca Chojniczanki zagra przeciwko biało-czerwonym?

23-letni Andrias Edmundsson znalazł się w kadrze Wysp Owczych na wrześniowe mecze swojej reprezentacji, w tym na środowe (7 września) starcie z Polską. Edmundsson do tej pory zagrał w dwóch oficjalnych meczach reprezentacji Wysp Owczych. Teraz ma szansę wystąpić po raz trzeci, i to przeciwko biało-czerwonym, którzy po ostatnich niepowodzeniach sportowych oraz aferach pozasportowych będą chcieli godnie zaprezentować się przed swoimi kibicami w Warszawie.

– Dla nas będzie to o tyle trudna sytuacja, że jeśli Andrias zagra przeciwko Polsce, to z jednej strony będziemy trzymać kciuki za jego dobry występ, a z drugiej, chcemy, żeby wygrali biało-czerwoni. Będziemy zatem lekko rozdarci. Nie przejmujemy się tym jednak, tylko czekamy na to, co się wydarzy – nie ukrywa, cytowany przez portal „Łączy nas piłka”, trener Chojniczanki Krzysztof Brede.

Jak reprezentant Wysp Owczych Andrias Edmundsson trafił do Chojniczanki?

Edmundsson trafił do Chojniczanki w lipcu. Dotychczas zagrał w trzech meczach i zdążył „zarobić” czerwoną kartkę. Zawodnik do Chojnic przeszedł z czwartej ligi hiszpańskiej.

– Pracowaliśmy nad tym transferem od dłuższego czasu. Pozyskanie reprezentanta Wysp Owczych nie było łatwe, jednak wspólna praca i konsekwencja doprowadziły do pomyślnego zakończenia. Edmundsson to zawodnik piłkarsko wychowany w Anglii, co widać od razu na boisku – komentował transfer reprezentanta Wysp Owczych Damian Wróbel, dyrektor sportowy Chojniczanki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjanci wywołali zadymę przed meczem Chojniczanki z Wisłą Kraków. Na próbę

– Andrias dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, co na realia drugiej ligi jest istotne, szczególnie przy stałych fragmentach gry. Kolejna rzecz, która rzuca się w oczy, to umiejętność dobrego wprowadzenia piłki do gry, czego poszukiwaliśmy na tej pozycji – wylicza atuty zawodnika w „Łączy nas piłka” trener Krzysztof Brede, który cieszy się z powołania Edmundssona. – Analizując go, wiedzieliśmy, że wcześniej grywał już pojedyncze mecze w reprezentacji swojego kraju, że występował też w kadrach młodzieżowych swojego kraju. Mieliśmy zatem świadomość, że może być powoływany, i teraz mamy wielkie powody do radości, że nasz klub będzie reprezentowany na arenie międzynarodowej, że ludzie usłyszą o Chojniczance.

Polska - Wyspy Owcze. Kiedy początek meczu?

Jeśli selekcjoner reprezentacji Wysp Owczych Hakan Ericson da dziś szansę gry obrońcy Chojniczanki, ten stanie oko w oko m.in. z Robertem Lewandowskim, napastnikiem FC Barcelona, który we wtorek, 6 lipca po raz kolejny znalazł się na liście 30 nominowanych do nagrody Złotej Piłki magazynu „France Football” za sezon 2022/2023.

Reprezentacja Polski ma w swoich szeregach wielu wspaniałych napastników. Topowych piłkarzy na świecie. Samo nazwisko Lewandowski daje cały obraz naszej reprezentacji. Adi będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, żeby skutecznie powstrzymać takich asów, jak Robert czy Karol Świderski, jeśli ten otrzyma powołanie. On, oczywiście, zna tych zawodników i wie, że to absolutny top. Zdaje sobie z tego sprawę, że to dla niego duże wyróżnienie, jeśli w ogóle zagra, że będzie mógł rywalizować z takimi przeciwnikami.

Krzysztof Brede / trener Chojniczanki Chojnice

– Reprezentacja Polski ma w swoich szeregach wielu wspaniałych napastników. Topowych piłkarzy na świecie. Samo nazwisko Lewandowski daje cały obraz naszej reprezentacji. Adi będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, żeby skutecznie powstrzymać takich asów, jak Robert czy Karol Świderski, jeśli ten otrzyma powołanie. On, oczywiście, zna tych zawodników i wie, że to absolutny top. Zdaje sobie z tego sprawę, że to dla niego duże wyróżnienie, jeśli w ogóle zagra, że będzie mógł rywalizować z takimi przeciwnikami – mówi, cytowany przez „Łączy nas piłka”, trener Chojniczanki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pierwsza wygrana Chojniczanki w tym sezonie

Początek meczu Polska - Wyspy Owcze w czwartek, 7 września o godz. 20.45.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama