Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Nie żyje dr Leszek Komasara, kierownik Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci w Szpitalu Kopernika

Szpital im Kopernika Copernicus PL w poniedziałek, 11 września poinformował o śmierci kierownika Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci dr. Leszka Komasary.
Leszek Komasara

Autor: Szpital im Kopernika Copernicus PL

Nie żyje dr Leszek Komasara, chirurg dziecięcy

– Z ogromnym żalem informujemy, że 10 września 2023 r. zmarł dr n. med. Leszek Komasara, Kierownik Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci w Szpitalu im. M. Kopernika – pisze dyrekcja spółki Copernicus PL w mediach społecznościowych. – Doktor Komasara swój związek z chirurgią i urologią dziecięcą w naszym szpitalu zaczął w 1983 roku. Przez wszystkie te lata niósł pomoc chorym dzieciom, korzystając ze swej ogromnej wiedzy i doświadczenia. Pomagał nawet tym pacjentom, którzy bezskutecznie szukali pomocy w innych ośrodkach.

Jesienią 2021 r. został kierownikiem Oddziału Chirurgii i Urologii Dzieci w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku. Był nauczycielem wielu chirurgów dziecięcych, na skalę kraju stał się autorytetem zwłaszcza w urologii dziecięcej, która była jego szczególnym zainteresowaniem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nie żyje Leszek Dębicki, ceniony lekarz i były dyrektor szpitala w Miastku

Zmarły był wieloletnim adiunktem w Katedrze i Klinice Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, zatrudnionym w GUMed w latach 2005-2021. W 2010 r. został odznaczony Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę.

Zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 63 lata.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Podpis 09.03.2024 14:45
Szkoda człowieka, świetny lekarz który 14 lat temu operował syna. [']

Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka