Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Nie zdążył odebrać „prawka”, kierował po marihuanie

Nie zdążył odebrać prawa jazdy, a... już je stracił. Z "plastikiem" szybko pożegnał się 18-letni mieszaniec Bytowa, który pod koniec sierpnia zdobył uprawnienia, a już wsiadł za kółko, w dodatku pod wpływem marihuany.
Nie zdążył odebrać „prawka”, kierował po marihuanie

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Bytów: Nie odebrał jeszcze "prawka", kierował po marihuanie

Policjanci podczas wieczornego patrolu ul. Przemysłowej w Bytowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Za kółkiem siedział 18-letni mężczyzna, który rozmową z policjantami był wyraźnie zdenerwowany. Dodatkowo jak zauważyli mundurowi, jego źrenice były wyraźnie powiększone. Gdy policjanci wykonali mu test narkotykowy, okazało się, że jest pod wpływem marihuany.

ZOBACZ TEŻ: Gdańszczanin na podwójnym gazie zdawał egzamin na prawo jazdy

Sprawdzenie w systemie młodego kierowcy wykazało, że zdobył on uprawnienia dopiero pod koniec sierpnia, więc od egzaminu nie minął nawet miesiąc. Poruszał się on, na podstawie tymczasowego prawa jazdy dostępnego w aplikacji mobilnej, gdyż nie został mu jeszcze wydany fizyczny dokument. Mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań, aby ocenić dokładne stężenie narkotyków we krwi. Jeśli będzie na tyle duże, że zakwalifikuje się na przestępstwo, kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama