Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Najlepsze zestawy kosmetyczne dla mężczyzn. Dbanie o siebie procentuje!

Męska cera różni się od kobiecej. Co prawda u panów później pojawiają się zmarszczki, ale ich skóra ma więcej gruczołów łojowych, dlatego może mieć tendencję do przetłuszczania się i niedoskonałości, takich jak zaskórniki i wypryski. Dodatkowo jest grubsza, dlatego substancje aktywne mają utrudnioną drogę do głębszych warstw skóry. Na szczęście są praktyczne zestawy męskich kosmetyków – idealne dla tych, którzy szukają gotowych i kompleksowych rozwiązań.
Najlepsze zestawy kosmetyczne dla mężczyzn. Dbanie o siebie procentuje!

Autor: materiał prasowy

ABC męskiej pielęgnacji twarzy – co powinny zawierać zestawy kosmetyków męskich?

Stosowanie produktów pielęgnacyjnych z jednej serii jest polecane, ponieważ mają one komplementarne działanie. Idealnie skrojony zestaw kosmetyków polecanych dla mężczyzn powinien zawierać żel do mycia twarzy, który skutecznie, lecz delikatnie oczyszcza skórę z martwych komórek naskórka i odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Kolejnym kosmetykiem powinien być krem na noc o działaniu odżywczym i regenerującym oraz krem ochronny na dzień o działaniu nawilżającym i ochronnym. Każdy kompletny zestaw kosmetyków dla mężczyzn powinien więc zawierać produkty do oczyszczania, nawilżania i ochrony skóry. To najważniejsze filary pielęgnacji męskiej skóry twarzy. Stosowanie się do podstawowych zasad będzie procentowało w przyszłości - na dłużej zachowasz młody, atrakcyjny wygląd.

Kosmetyki do golenia i po goleniu

Kolejnym rodzajem są zestawy kosmetyczne dla mężczyzn, którzy się na co dzień golą. Co może się znaleźć w takim komplecie? Oczywiście żel lub pianka do golenia oraz preparat łagodzący i delikatnie dezynfekujący skórę po usuwaniu zarostu. Może to być klasyczna woda kolońska po goleniu, ale z uwagi na zawartość alkoholu nie będzie ona odpowiednia dla cery wrażliwej. Mężczyźni skarżący się na podrażnienia po goleniu powinni sięgać po zestaw kosmetyków męskich do golenia z balsamem łagodzącym lub wodą bez zawartości alkoholu.

Pielęgnacja męskiej skóry twarzy z zarostem

Ładnie opakowane na prezent komplety dla brodaczy to ulubione świąteczne zestawy kosmetyków dla mężczyzn. W pudełkach, skrzynkach i puszkach znajdują się takie produkty jak olejki do odżywiania i zmiękczania zarostu. Do mycia brody poleca się pięknie pachnące szampony, natomiast do jej układania sprawdzają się pomady i woski. Warto wybierać zestawy kosmetyków na prezent dla mężczyzn, ponieważ wiele produktów wychodzi taniej niż kupowane pojedynczo.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama