Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wybory 2023. Gdańsk: Kandydaci Polski 2050 przedstawili 12 postulatów Trzeciej Drogi

Kandydaci Polski 2050 Szymona Hołowni z regionu pomorskiego, kandydujący w zbliżających się wyborach z ramienia Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga, we wtorek 19 września przedstawili najważniejsze postulaty, z którymi do tych wyborów postanowili pójść. Dotyczą m.in. zatrudnienia, mieszkalnictwa czy praw kobiet.
12 postulatów Trzeciej Drogi, konferencja prasowa Polski 2050 w Gdańsku
Kandydaci z planszami przedstawiającymi najważniejsze postulaty Trzeciej Drogi

Autor: Polska 2050

Wybory 2023. 12 postulatów Trzeciej Drogi

W konferencji, która odbyła się we wtorek, 19 września, uczestniczyli kandydaci Polski 2050 Szymona Hołowni: Agnieszka Buczyńska (nr 1 na gdańskiej liście Trzeciej Drogi), Łukasz Kopeć (nr 2 na tej samej liście), Bartosz Szmajchel (nr 2 na liście gdyńsko-słupskiej) oraz Wioleta Tomczak (nr 3 na tej samej liście).

– Tylko Trzecia Droga jest gwarantem merytorycznych rządów nastawionych na rozwiązywanie problemów obywatelek i obywateli – pod tym hasłem idą do wyborów kandydaci Polski 2050 Szymona Hołowni. – Chcemy, aby państwo stało się najlepszym, wzorowym pracodawcą w Polsce. Wszyscy ci, którzy pełnią funkcje publiczne, pracują w urzędach, dbają o nasze dobro i sprawy społeczne, którzy dbają o nasze zdrowie, naszą edukację i porządek publiczny, powinni być godnie wynagradzani, a my jako obywatele powinniśmy oczekiwać w zamian solidnej pracy. Zadbamy też o to, aby Państwowa Inspekcja Pracy była lepiej dofinansowana, a przez to miała większe możliwości, żeby dbać o prawa pracowników.

PRZECZYTAJ TEŻ: Polska 2050: Hospicja bez limitów

Agnieszka Buczyńska skupiła się na zagadnieniach mieszkalnictwa. Poruszyła m.in. temat cen mieszkań, które nie powinny stanowić zapory dla większości społeczeństwa. Mówiła także o domach studenckich, w myśl hasła „akademik za złotówkę” dla studentów spoza miast.

PRZECZYTAJ TEŻ: Polska 2050 zaprezentowała kandydatów z Pomorza

Wioleta Tomczak zwróciła natomiast uwagę na prawa kobiet. Hasłem wyborczym Polski 2050 jest „Kobiety do przodu!”. Bartosz Szmajchel postulował zaś dogodne rozwiązania dla przedsiębiorców, z prostym i stabilnym systemem podatkowym oraz państwem jako uczciwym pracodawcą. Wreszcie Łukasz Kopeć powiedział o planie dla służby publicznej. Jego zdaniem, powinna być odpolityczniona i zapewniać urzędnikom dobre pensje oraz godne warunki pracy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama