Radunia przegrała z Pogonią na finiszu

Drugoligowa Radunia Stężyca grała w niedzielę z Pogonią Siedlce i przegrała 1:2. Chojniczanka swój wyjazdowy mecz z Sandecją Nowy Sącz rozegra dopiero w środę, 18 października. W III lidze niespodzianka w Luzinie, a w IV lidze porażka lidera.

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Wszystko wskazywało, na to, że w Stężycy padnie remis, ale w 89. minucie gospodarze stracili bramkę na 1:2. Tej straty nie udało się już odrobić i Radunia nie zdobyła choćby punktu. Bramkę dla Raduni zdobył już w 1. minucie meczu Dmytro Baszłaj.

W II grupie III ligi piłkarze rozegrali 12. kolejkę sezonu 2023/24. Do dużej niespodzianki doszło w Luzinie, gdzie walczący o utrzymanie się w tej klasie rozgrywek Wikęd pokonał Cartusię 3:1. Bramki dla Wikędu zdobyli: Jakub Krefft dwie i Dariusz Mielnik. Bramka dla Cartusii padła ze strzału samobójczego.

W Gdańsku Gedania 1922 zmierzyła się z Klubem Piłkarskim Starogard. W 62. minucie meczu Maciej Gorwa z Gedanii musiał opuścić boisko w wyniku czerwonej kartki. Gdańszczanie prowadzili wtedy 2:1, a mimo osłabienia potrafili strzelić jeszcze jednego gola, który dał im wygrana 3:1 (0:1). Bramki dla Gedanii zdobyli: Przemysław Żukowski, Miłosz Manuszewski i Bartosz Zalewski. Dla KPS Nikodem Parulski. Stolem Gniewino grał w Środzie Wielkopolskiej skąd nie przywiózł punktowej zdobyczy, bo przegrał z Polonią 0:2.

W tabeli prowadzi Świt Szczecin-Skolwin (32 pkt.) przed Vinetą Wolin (26) i Elaną Toruń (24). Cartusia jest na 7. miejscu (20), Gedania 1922 na 8. (19), KP Starogard jest 15. (9), Stolem Gniewino jest 17. (8), a Wikęd Luzino jest 18. (4).

W IV lidze na Pomorzu drużyny z naszego województwa rozegrały także 12. kolejkę.