Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Droga z Brachlewa do Licza wyremontowana. Jest bezpieczniej i wygodniej

Podróżujący samochodami po drogach powiatu kwidzyńskiego z zadowoleniem powinni przyjąć modernizację kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej 524 od Brachlewa do miejscowości Licze. Poprawiły się warunki jazdy ale i bezpieczeństwo pieszych, ponieważ poprawiono pobocza, powstały też nowe chodniki.
Droga z Brachlewa do Licza wyremontowana. Jest bezpieczniej i wygodniej
Droga wojewódzka 524 w miejscowości Ośno, dla mieszkańców bardzo istotny był nowy chodnik

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

Remont drogi z Brachlewa do Licza

To już kolejny fragment drogi wojewódzkiej 524: w ubiegłych latach zmodernizowano ponad 5,4 km tej szosy od Brachlewa do skrzyżowania z drogą krajową nr 55 oraz od Ośna do Licza. Teraz chodziło o wzmocnienie jezdni od mostu na rzece Liwa do Ośna. Skorygowano geometrię jezdni dla zapewnienia dobrego odprowadzania wód opadowych. Wyczyszczono rowy w pasie drogowym. Poprawiono pobocza, wykonano zjazdy na posesje, w miejscowości Ośno gruntownie wyremontowano chodnik.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania na Przymorzu

Prace kosztowały ponad 3,6 mln zł, środki pochodziły z budżetu województwa. To zresztą nie koniec robót drogowych w tej części Powiśla. Prowadzone jest nadal remont leśnego odcinka drogi wojewódzkiej wraz z przebudową skrzyżowania z drogą powiatową Pierzchowice – Kwidzyn oraz remont odcinka drogi 524 w Brachlewie.

Warto również pamiętać o trwającej przebudowie skrzyżowania drogi krajowej 55 z linią kolejową 207 w samym Brachlewie. Powstaje tam nowy wiadukt kolejowy nad szosą o znacznie większej wysokości, co umożliwi przejazd pod torowiskiem dla samochodów ciężarowych i autokarów. Przebieg drogi zostanie zmieniony i wyprofilowany, łuki staną się znacznie łagodniejsze. Powstaje odwodnienie drogi, ekrany akustyczne i chodniki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa