Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Jacek Karnowski ściął włosy. Prezydent Sopotu dotrzymał obietnicy

Jacek Karnowski ściął włosy. Opera Leśna w Sopocie wiele już widziała, ale to były pierwsze takie postrzyżyny. Prezydent Sopotu, który w tej kampanii wywalczył sobie mandat poselski, dotrzymał obietnicy.
Jacek Karnowski ścina włosy

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Jacek Karnowski ściął włosy. Wielkie postrzyżyny w Operze Leśnej

O tym, że zamierza ściąć włosy, Jacek Karnowski poinformował na poniedziałkowej (16 października) konferencji prasowej.

Lider ruchu Tak! Dla Polski, który startował do Sejmu z list KO, w 2017 roku stwierdził, że będzie zapuszczać włosy aż do momentu, kiedy władzę odda PiS.

Podcinał końcówki swojej fryzury od czasu do czasu, ale włosy jednak były długie. Miał nawet ksywkę „kudłaty”, oprócz wcześniejszej – „sołtys”.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co z fryzurą Jacka Karnowskiego? Włosy za głosy, czyli słynne postrzyżyny!

– Wielka radość wszystkich sił demokratycznych, bo odbiliśmy Polskę. Polskę radosną, Polskę w Unii Europejskiej, Polskę młodych ludzi, kobiet, tolerancyjną i otwartą – mówił Jacek Karnowski podczas konferencji.

Dziękował osobom, które oddały na niego głos w wyborach. A potem, pytany o to, czy zetnie włosy, odparł:

Obiecałem, że głosy za włosy. I w środę, jak już będą oficjalne wyniki, trzeba będzie tego dokonać.

Jacek Karnowski / prezydent Sopotu

Dodał, że włosy zetnie fryzjer, który jest jego przyjacielem. Jacek Karnowski, pytany przez nas podczas wieczoru wyborczego pomorskiej Koalicji Obywatelskiej, czy mu włosów nie żal, odparł tylko:

– No cóż... trzeba będzie z tym jechać.

PRZECZYTAJ TEŻ: Prokurator generalny Ziobro skargą nadzwyczajną chce bronić dziennikarzy piszących o tzw. aferze sopockiej

Ta „jazda” rozpoczęła się w środę, 18 października o godz. 12. w jednej z garderób Opery Leśnej. Takich tłumów u fryzjera jeszcze nikt nie widział. Zwłaszcza że nie był to tłum do strzyżenia, tylko fotografowania strzyżonego Jacka Karnowskiego. Garderoba w Operze Leśnej pękała w szwach. Była nawet niewielka widownia składająca się z sopocian, którzy przyszli zobaczyć to zapowiedziane ścinanie włosów.

PRZECZYTAJ TEŻ: Debata prezydencka w Sopocie. Prezydenci Trójmiasta o wyższości samorządu nad wielką polityką

Fryzjerem, który dokonał tej metamorfozy, był Robert Kaszubski, właściciel salonu fryzjerskiego w Gdyni. Jest doświadczonym fryzjerem, a niedawno zdobył tytuł mistrza świata podczas OMC Hairworld Championship Paris 2023. Przyznał, że już od dłuższego czasu myślał, jaką wybrać dla prezydenta Karnowskiego krótszą fryzurę.

Jak widać, włosy prezydenta Karnowskiego stały się tak intrygujące w polskiej polityce, jak niegdyś wąsy Lecha Wałęsy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama