Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Słupsk: Próbowali okraść kuriera. Uderzyli go w głowę butelką

W samym centrum Słupska rozegrały się sceny niczym z kryminalnego filmu. Najpierw kobieta i mężczyzna próbowali ukraść paczki oraz plecak z samochodu kuriera, gdy ten roznosił przesyłki. Kurier spostrzegł, co się święci, więc chciał odebrać złodziejom ich łup. Ci uderzyli go butelką w głowę, po czym uciekli. Dwie godziny po zdarzeniu zostali zatrzymani. Za kradzież rozbójniczą grozi im teraz kara 10 lat więzienia.
kurier

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

W Słupsku próbowali okraść kuriera. Uderzyli go w głowę butelką

Wszystko działo się w czwartkowe (19 października) południe w samym centrum Słupska. Policjanci z tamtejszej komendy zostali zaalarmowani, że ktoś okradł kuriera. Mężczyzna ustawił samochód przed jednym z punktów handlowych i wszedł do środka, by zostawić tam paczki. Nie domknął jednak drzwi auta, co spostrzegli przechodzący nieopodal kobieta i mężczyzna.

Jak powiada znana sentencja – okazja czyni złodzieja. Kobieta i mężczyzna zaczęli wyjmować paczki z samochodu i chować je w pobliskich krzakach. Z auta zabrali jeszcze plecak i do niego wkładali ukradzione przesyłki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk: Włamania z kradzieżami na Jarmarku św. Dominika. Dziesiątki tysięcy złotych strat

Kradzież zauważyli świadkowie, którzy zaalarmowali kuriera. Mężczyzna wybiegł ze sklepu, by odzyskać paczki, wtedy kobieta uderzyła go butelką w głowę. Oboje sprawcy zbiegli.

Policjanci zebrali informacje od świadków przestępstwa, przeanalizowali też zapisy kamer monitoringu. Wytypowali dwoje słupszczan, którzy najprawdopodobniej dopuścili się tej kradzieży. Dwie godziny później zatrzymano 27-letniego mężczyznę i 41-letnią kobietę. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TEŻ: Opiekunka okradła podopiecznego! Grozi jej więzienie
Zatrzymanym za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama