Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dworek Piotrowo trafia pod młotek. Miasto ogłosiło przetarg na zbycie obiektu

Tczew ogłasza przetarg na sprzedaż dawnego dworku na Piotrowie. To kolejna kwestia związana z uporządkowaniem terenu dawnego folwarku Piotrowo. Trwają prace przy tworzeniu w tym miejscu nowego parku - miejsca do odpoczynku i rekreacji. W wyniku przetargu może wreszcie uda się znaleźć nowego solidnego właściciela dla obiektu.
Dworek Piotrowo trafia pod młotek. Miasto ogłosiło przetarg na zbycie obiektu

Autor: Krystyna Paszkowska I Zawsze Pomorze

Przetarg na budynek stanowiący część dawnego zespołu dworskiego Piotrowo wraz z parkiem odbędzie się 11 grudnia. Cena wywoławcza nieruchomości to 2 mln zł.

Przypomnijmy, budynek wybudowany został w 1906 r., jest dwukondygnacyjny, z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony. Powierzchnia działki to 2138 m2, pow. użytkowa budynku: 454,52 m kw.

- Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość jest przeznaczona pod nieuciążliwe usługi, w tym gastronomię, browar – mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego magistratu. - Do oferty należy dołączyć opis planowanej działalności. Komisja będzie brać pod uwagę nie tylko cenę, ale pomysł na zagospodarowanie nieruchomości, a także termin rozpoczęcia planowanej działalności.

Warunkiem przystąpienia do przetargu est wpłata wadium w wysokości 200 tys. zł. Kwotę tę należy złożyć do 4 grudnia br.

Ogłoszenie jest zamieszczone na stronie BIP rzędu Miejskiego w Tczewie - http://www.bip.tczew.pl oraz http://mtczew.e-mapa.net/. Szczegółowe informacje na temat przetargu można uzyskać w Wydziale Gospodarki Mieniem Komunalnym Urzędu Miejskiego w Tczewie przy Pl. Piłsudskiego 1, pok. 55, II piętro, tel. (58) 77 59 364.

Odnowiony dworek może być jedną z wizytówek miasta, zwłaszcza, że prace przy tworzeniu nowego parku w miejscu dawnego folwarku Piotrowo nabierają tempa. Zapowiada się całkiem okazale.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama