Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gdynia gotowa na zimę. 277 kilometrów dróg i parkingów do odśnieżenia

Sezon zimowy tuż, tuż. W Gdyni za odśnieżanie i utrzymanie najważniejszych dróg oraz parkingów własnymi siłami będzie odpowiadał Zarząd Dróg i Zieleni. Łącznie w Gdyni drogowcy muszą zadbać o 277 kilometrów.
Gdynia gotowa na zimę. 277 kilometrów dróg i parkingów do odśnieżenia
Pojazdy LIZUD

Autor: M. Mielewski | gdynia.pl

– Mimo sprzyjającej pogody pracownicy, sprzęt i środki do posypywania nawierzchni są w pogotowiu. W sezonie zimowym 2023/2024 Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni będzie dysponować 24 pojazdami specjalnymi do obsługi zimowego utrzymania dróg – zapewnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Gdynia została podzielona na dwie strefy, w których ulokowano bazy i potrzebny sprzęt. Bazy te pracują w systemie 24 godzinnym i obsługują po 118,5 km dróg głównego układu komunikacyjnego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gdańsk: Zima nie zaskoczy drogowców? W gotowości 125 specjalistycznych pojazdów

– Podobnie jak rok temu, w celu optymalizacji działań, miasto zostało podzielone na dwa rejony, północny i południowy, w których zlokalizowane są bazy techniczne z zapleczem dyspozytorskim, socjalnym i sprzętowym – mówi Dawid Czechowski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Mimo sprzyjającej pogody pracownicy, sprzęt i środki do posypywania nawierzchni są w pogotowiu. W sezonie zimowym 2023/2024 Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni będzie dysponować 24 pojazdami specjalnymi do obsługi zimowego utrzymania dróg.

Marek Łucyk / wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

W sumie w obu bazach (północnej i południowej) stacjonuje 26 pojazdów specjalnych do obsługi tzw. Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg, w tym m.in. 12 pługopiaskarek.

Natomiast utrzymaniem dróg o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym, ciągów pieszych, dróg rowerowych i płatnych miejsc postojowych w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania zajmować się będzie firma zewnętrzna wyłoniona w ramach przeprowadzonych postępowań przetargowych.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zima już w listopadzie? W nocy w Gdańsku spadł pierwszy śnieg

W Gdyni przypominają, że obowiązki zimowe mają również właściciele nieruchomości i zarządcy, a dotyczy to dróg wewnętrznych i chodników przylegających do nieruchomości.

Zgłoszenia i interwencje mieszkańców w sprawie zimowego utrzymania dróg przyjmuje Referat Planowania i Standaryzacji LIZUD w dni robocze w godzinach 7.00 – 15.30, a dodatkowe potrzeby odśnieżenia dróg gminnych, chodników czy ścieżek rowerowych oraz informacje o zagrożeniach na drogach lub informacje o  utrudnieniach w komunikacji przyjmowane są pod nr. Tel. 725 269 686.
Zgłoszenia po godzinach pracy referatu, w weekendy i święta przyjmuje dyżurny Straży Miejskiej pod bezpłatnym nr. tel. 986.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama