Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Rozbudowy ul. Unruga w Gdyni ciąg dalszy. Umowa podpisana

Gdynia podpisała umowę z firmą Strabag na rozbudowę ul. adm. J. Unruga, na odcinku od Estakady Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Bosmańską na Obłużu. Koszt tej inwestycji to około 30,9 mln zł brutto.
Rozbudowy ul. Unruga w Gdyni ciąg dalszy. Umowa podpisana

Autor: M. Mielewski | gdynia.pl

Jak podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, jednym z największych wyzwań dla północnych dzielnic miasta jest poprawa jakości codziennej komunikacji.

- Po rozbudowie ul. Kwiatkowskiego, z której każdego dnia korzysta tysiące mieszkańców, przechodzimy z działaniem na ul. Admirała J. Unruga, gdzie nakładem kilkudziesięciu milionów zmieni się zarówno znaczący obszar Obłuża, jak i pozwoli to na sprawniejszą komunikację dla Oksywia i Babich Dołów – podkreśla prezydent Gdyni.

Inwestycja dotyczyć będzie odcinka ulicy Unruga od skrzyżowania z ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Bosmańską. Ulica będzie miała po dwa pasy ruchu dla każdego kierunku o nawierzchni bitumicznej. Miejscami jezdnia poszerzona zostanie do trzech pasów ruchu (dot. rejonu skrzyżowań – pasy do skrętu w lewo/ prawo). Skrajny prawy pas w każdym kierunku, na wyznaczonych odcinkach przeznaczony będzie do poruszania się pojazdów komunikacji miejskiej.

Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju wyjaśnił, że prace na tym obszarze rozpoczną się jeszcze w listopadzie.

- Całość robót budowlanych potrwa 12 miesięcy od daty podpisania umowy, potem tradycyjnie będą czekały nas prace odbiorowe i formalne przekazanie inwestycji do użytkowania - mówi wiceprezydent. - Realizacja zadania jest kompleksowa obejmie zarówno przebudowę infrastruktury drogowej, w tym nowe pasy jezdni, chodniki i droga dla rowerów, podziemnej m.in. kanalizacji deszczowej, wodociągu i gazociągu. Nie zabraknie także nowoczesnego oświetlenia ulicznego, nowych nasadzeń i małej architektury.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama