Brawa dla Chojniczanki. Porażka Raduni w II lidze

Niespodziankę swoim kibicom sprawili II-ligowi piłkarze Chojniczanki, którzy wygrali wyjazdowy mecz we Wronkach z Lechem II Poznań 2:1. Niestety, Radunia Stężyca przegrała w Krakowie z Hutnikiem 1:3.
Chokniczanka Chojnice
Piłkarze Chojniczanki mieli powody do radości

Autor: Olek Knitter | Zawsze Pomorze

Sukces chojnickiej drużyny jest tym większy, że przegrywała ona 0:1 od 15. minuty. W drugiej połowie była jednak zespołem, lepszym, za wszelką cenę darzącym do przełamania losów tego meczu. To się udało w końcowych minutach spotkania, po bramkach Tomasza Mikołajczak w 72. minucie i Sebastiana Golaka w 89. minucie.

Nie udało się przywieźć choćby punkty Raduni Stężyca z Krakowa, gdzie kaszubska drużyna uległa Hutnikowi 1:3 a jedyna bramkę dla Raduni zdobył Michał Biskup w 41. min.

W 19. kolejkach II ligi Radunia jest na 4. pozycji (31 pkt) ze stratą sześciu punktów do lidera – Kotwicy Kołobrzeg. Chojniczanka jest na 8. miejscu (27 pkt.).

W II grupie III ligi piłkarskiej nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych spotkań. Powód oczywisty: atak zimy i fatalny stan niektórych boisk. Tak był m.in. w Wolinie gdzie odwołano mecz Vinety z Notecią Czarnków, a także w Gniewinie gdzie odwołano mecz Stolema z Unią Solec Kujawski (spotkanie zostało przełożone na 20 marca 2024 roku). W meczach, które rozegrano Gedania 1922 przegrała w Środzie Wielkopolskiej z tamtejsza Polonią 1:2 a bramkę dla „Gedy” strzelił Filip Sosnowski. W Bydgoszczy z Zawiszą przegrał 1:4 Wikęd Luzino (bramka: Przemysław Kostuch) a w Starogardzie Gdańskim Klub Piłkarski przegrał z Unią Swarzędz 3:4 (bramki: Mikołaj Chaciński, Filip Łukasik i Nikodem Parulski). W niedzielę w Szczecinie z rezerwami Pogoni grała Cartusia, która okazała się lepsza i pokonała przeciwnika 4:3. Bramki dla Cartusii zdobyli: Piotr Gryszkiewicz, Oscar Vidal, Piotr Łysiak i Sebastian Deja.

W tabeli II grupy III ligi prowadzi Świt Szczecin-Skolwin (43 pkt.) przed Elaną Toruń (38) i Zawiszą Bydgoszcz (31). Cartusia jest 7. (28), Gedania 9. (28), Stolem Gniewinio 15. (15), KP Starogard 17. (10) i Wikęd Luzino 18. (10).